Geokurz 2A 2021: poslední večeře

Články ze sportovních akcí a soutěží

Krajské kolo Poháru rozhlasu 2017 Kolín

Po vítězství v okresním kole úspěšně reprezentovala děvčata v kategorii IV (tercie, kvarta) v krajském kole této atletické soutěže družstev. Pouhých 30 bodů rozhodlo, že jsme si odvážely jen bramborové medaile. Celkové 4. místo je o to cennější, když zmíníme, že v družstvu závodily pouze 2 pravidelně trénující atletky.

Celý článek

Pohár rozhlasu 2017

V pondělí 15. 5. 2017 a v úterý 16. 5. 2017 se konalo na tartanové dráze nymburského sportovního centra okresní kolo 49. ročníku Poháru rozhlasu mladších a starších žáků a žákyň. Nejlépe se umístilo družstvo starších žákyň: 1. místo

Celý článek

Juniorský maraton 2017: Den vítězství o den dříve

Běžecký tým Gymnázia B.Hrabala v Nymburce oslavil Den vítězství o něco dříve! Výborný výkon všech deseti členů štafety, která se téměř neustále pohybovala v rozmezí 4. až 8. místa z celkem 32 účastníků republikového finále, nakonec korunoval finišman Matěj Hrouda, který doběhl na 12. místě celkově. Po 14. a 15. příčce z let 2014, respektive 2013, se jedná o naše vůbec nejlepší umístění v rámci Volkswagen Juniorského maratonu. A přitom mohlo být všechno jinak!

Celý článek

Duatlon

Duatlon

XVI. ročník plavecko - běžeckého poháru středočeského kraje se v okresu Nymburk konal 3. května. Devět závodníků naší školy bojovalo v 100 m plaveckém závodu a následném 1 km dlouhém běhu startovaném gundersenovou metodou. O velmi dobré připravenosti žáků Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce svědčí výsledky. Hned pětice závodníků postoupila do krajského kola, které se koná v Čelákovicích 7. června 2017.

Celý článek

Bronzové medaile z RF v basketbalu

Družstvo basketbalistů nižšího gymnázia (IV. kategorie) postoupilo přes okresní a krajské kolo a následnou kvalifikaci na Republikové finále AŠSK ČR v basketbalu základních škol a víceletých gymnázií, která se konala v termínu 26. a 27. dubna v hale Dašická (chlapci) a v hale Dukla (dívky) v Pardubicích. Soutěž byla zařazena mezi Sportovní ligy ZŚ o Pohár ministryně školství. Generální mediální partner Česká televize vysílala kromě dokumentů, zpravodajství a reportáží i přímé přenosy finálových utkání.

Celý článek

Juniorský maraton – krajské kolo

Naše desetičlenná štafeta ve složení: Matěj Hrouda, Jan Zavadil, Agáta Čechová, Filip Brzák, Anna Doležalová, Josef Hašek, Martina Šuková, Libor Pletka, Václav Jisl a Radek Telvák úspěšně reprezentovala školu v krajském kole Juniorského maratonu v Praze ve Stromovce, kde za nepříznivého chladného větrného počasí obstála v konkurenci 70 týmů a obsadila 2. místo.

Celý článek

Pohár Josefa Masopusta: rozpačitý výkon a konec v okresním kole

V úterý 18.4. se konalo okresní kolo Poháru Josefa Masopusta pro střední školy. Akce byla pořádána na hřišti Bohemia Poděbrady a zúčastnilo se celkem pět škol. Domácí celky Gymnázium Poděbrady, HŠ Poděbrady a SZeŠ a SOŠ Poděbrady doplnilo nymburské gymnázium a SOŠ a SOU Nymburk. Hrálo se systémem každý s každým, 1x 20 minut. Pouze vítězné družstvo mělo právo postupu do krajského kola.

Celý článek

Vítězná kvalifikace

Kvalifikace o republikové finále skupiny „C“ v basketbalu chlapců kategorie IV. se konala 11. dubna 2017 ve Sportovním areálu v Jičíně. Soupeřem nám byli vítězové krajského finále libereckého a královehradeckého kraje, konkrétně ZŠ Ještědská, Liberec a ZŠ Husitská Nová Paka. Hrálo se o právo startovat v republikovém finále     26. – 27. dubna v Pardubicích. Jednotlivé zápasy se hrály 2x10 minut.
Družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce do turnaje nastoupilo již v tradiční sestavě: 4KA – Matěj Novák a Troy Swingler, 4KB – Jan Pavlíček a Ondra Laš, 3TA – Ondra Hodač, 3TB – Dominik Najman, Filip Kábrt, Jakub Formánek.

Celý článek

Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Ve sportovní hale na zimním stadionu v Nymburce se v úterý 11. 4. 2017 uskutečnilo okresní kolo základních škol a víceletých gymnázií ve volejbalu chlapců a dívek. V obou kategoriích měla naše škola své zástupce. Dívky v turnaji zvítězily a chlapci obsadili 3. místo.

Celý článek

Velikonoční florbalový turnaj

Tradiční velikonoční florbalový turnaj žáků vyššího gymnázia se v hale ZŠ Komenského konal v pondělí 10. 4. 2017. Jedenáct přihlášených šestičlenných třídních družstev bylo doplněno hráči NG ze sportovních her. Turnaj byl zápasy ve tříčlenných skupinách (rozlosování proběhlo již v pátek) zahájen pátou vyučovací hodinu. Do osmifinále postoupila ze skupiny první dvě družstva.