Ve školním roce 2019/20 budou otevřeny:

• 2 třídy 8-letého studia 7941K/81 (celkem 60 studentů)
  • 1 třída 4-letého studia 7941K/41 (30 studentů).

Statistika přijatých přihlášek pro školní rok 2019/20 (celkem/1.termín/2.termín)

• 7941K/41:                     70/   29/ 41
  • 7941K/81:                   224/ 149/ 75

Děkujeme všem přihlášeným za projevený zájem o naši školu, přihlášky jsme zaregistrovali do systému a nyní můžete očekávat pozvánku k přijímací zkoušce.

Konečné informace o organizaci přijímacího řízení budou zveřejněny  v příslušných sekcích pro 4-leté i 8-leté studium.

Přihlášku (viz další sekce) potvrzenou ředitelstvím ZŠ musí zákonný zástupce uchazeče odevzdat (nebo odeslat poštou) nejpozději do 1. 3. 2019 do kanceláře gymnázia.

Škola je zapojena do systému jednotných přijímacích zkoušek z českého jazyka a matematiky CERMAT pro maturitní obory středních škol. Z toho vyplývá i skladba zkoušek a kritéria pro přijetí:

4-leté studium – 12/4/2019 – písemné příjímací zkoušky CERMAT z CJL a MAT pro školy uvedené na 1. místě přihlášky

– 15/4/2019 – písemné příjímací zkoušky CERMAT z CJL a MAT pro školy uvedené na 2. místě přihlášky

O případném vyhlášení 2. kola bude veřejnost informována na webových stránkách školy.

8-leté studium – 16/4/2019 – písemné zkoušky CERMAT z CJL a MAT pro školy uvedené na 1. místě přihlášky

– 17/4/2019 – písemné zkoušky CERMAT z CJL a MAT pro školy uvedené na 2. místě přihlášky

Dokumenty k nahlédnutí (uvádíme dokumenty platné pro školní rok 17/18, v případě změn budeme dokumenty aktualizovat):

Pro zájemce uvádíme novelizované znění vyhlášky o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání a bližší podrobnosti k organizaci konání jednotné přijímací zkoušky. Dále doporučujeme k prostudování specifikaci požadavků na jednotnou zkoušku z matematiky a českého jazyka.

V případě, že hlásící se uchazeč  má specifické vzdělávací potřeby (tzv. SVP), pak doporučujeme k prostudování informaci MŠMT, kde se zákonní zástupci dozví, co je nutné přiložit k přihlášce ke studiu a co lze od školy v tomto případě očekávat.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro zápis do záznamových archů testů CERMAT je přípustná pouze propisovací tužka modré nebo černé barvy. Fixy libovolné tloušťky hrotu nejsou dovoleny !!

Odkazy na www stránky k přijímacím zkouškám:

• CERMAT
  • Jednotné zkušební schéma pro přijímací zkoušky

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.