Gymnázium Nymburk má více než stoletou tradici a dlouhodobě výborné výsledky. Ve škole studuje 600 žáků ve 20 třídách 4letého a 8letého studia, o které se stará 58 aprobovaných učitelů. Prioritou školy je výuka cizích jazyků a výpočetní techniky.

Žáci se učí povinně dva cizí jazyky. Prvním z nich je angličtina, druhý volí mezi němčinou, francouzštinou a ruštinou. Nepovinně škola nabízí ruštinu, latinu a italštinu. Škola připravuje pro žáky zahraniční zájezdy a organizuje výměnné pobyty na partnerských školách. Běžná je účast v mezinárodních projektech EU.

Vnitřně diferencovaný učební plán vyššího gymnázia umožňuje profilaci podle zájmů žáků formou volitelných předmětů v posledních 2 letech studia. Na výběr je 18 volitelných a 6 nepovinných předmětů. To převyšuje běžný standard a zaručuje kvalitní přípravu na VŠ.

Škola je výborně připravena na využití ICT techniky ve všech předmětech. K dispozici jsou 4 odborné ICT učebny a v ostatních třídách pak PC a dataprojektory i interaktivní tabule. ICT technikou jsou vybaveny téměř všechny učebny ve škole, žáci mají k dispozici v některých předmětech notebooky. V laboratoních cvičeních ze všech přírodovědných oborů pracují žáci s moderními digitálními přístroji.

Škola nabízí mimoškolní aktivity v kultuře i sportu - zájezdy do divadel, kroužky volejbalu, basketbalu, futsalu a florbalu. Pro sportovní činnost jsou využívány chaty Rodičovského sdružení v Rokytnici n/Jiz, kde se v průběhu zimy vystřídají všichni žáci na lyžařských kurzech.

Pro nové žáky připravujeme adaptační pobyty. Během studia je věnován prostor přednáškám a diskusím s odborníky z oblasti prevence patologických jevů.

RNDr. Jiří KUHN, ředitel školy

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 8. 4. 1934 v Nymburce. V roce 1958 ukončil studia na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.