Edison5

Články z exkurzí

Exkurze do Jabkenic

Exkurze do Jabkenic

V pátek 10. 6. 2016 i naše třída 2SA navštívila Památník Bedřicha Smetany v Jabkenicích tak, jako před týdnem spolužáci z 2SB. Nejdříve jsme se vydali linkovým  autobusem z Nymburka do Loučeně a odtud jsme pěšky došli do Jabkenic. Tam žil na sklonku svého života v jabkenické myslivně Bedřich Smetana. Bydlel tu u své dcery, která si vzala zdejšího myslivce. Součástí expozice jsou zrekonstruované interiéry jeho pracovny a rodinného salonu. Milá paní průvodkyně nás seznámila s životem Bedřicha Smetany a zodpověděla naše všetečné dotazy. K vidění je zde klavír, na který hrál nejen samotný Bedřich Smetana, ale i naši spolužáci, kteří hru na tento nástroj ovládají si mohli zahrát. Počasí nám přálo, cestou na autobus do Loučeně jsme vstřebávali krásy přírody. Pozornější z nás mohli zahlédnout třeba roháče. Čekání na autobus v Loučeni jsme si zpříjemnili zmrzlinou. Exkurze se mi moc líbila.

Celý článek

Francouzská exkurze 6XA do Prahy

Francouzská exkurze 6XA do Prahy

Piknik, slunce a školní den

V úterý se francouzská půlka třídy 6XA zúčastnila výpravy do hlavního města Prahy. Naší zdárnou výpravu doprovázela rodilá Francouzka Veisy Corinne.

Celý článek

Prag, Praga, Prague

Prag, Praga, Prague

Es war der 14. Juni und unsere Klasse 6XA hat auf den Zug gewartet, der nach Prag gefahren ist. Gegen neun haben wir schon vor dem Repräsentationshaus gestanden. Wir waren bereitet für den Königsweg – diesen Weg sind die tschechischen Könige in die Burg gefahren, weil sie nicht in der Burg gewohnt haben, sondern gerade dort, wo heute das Repräsentationshaus steht.

Celý článek

KÖNIGSWEG – exkurze NJ

KÖNIGSWEG – exkurze  NJ

Dne 14. 6. 2016 se němčinářská část 6XB v čele s paní profesorkou Haníkovou vypravila do Prahy, aby si prošla Královskou cestu. Každý student si vybral jednu pamětihodnost, která se na Královské cestě vyskytuje a připravil si o ní krátký proslov v němčině.

Celý článek

Výlet třídy 2SB do Botanicusu v Ostré

09.06.2016
Výlet třídy 2SB do Botanicusu v Ostré

Dne 9. června 2016 se vydala naše třída 2SB s paní profesorkou Sedlatou, Haníkovou a paní Jungrovou na exkurzi do Botanicusu v Ostré.

Celý článek

Exkurze do Jabkenic

Exkurze do Jabkenic

V pátek 3. června 2016 navštívili naši sekundáni již tradičně Památník Bedřicha Smetany v Jabkenicích. 

Celý článek
<předchozí 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 48 další >

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 466
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!