praga 2

Články z exkurzí

Anatomický ústav a Hrdličkovo muzeum Praha

Anatomický ústav  a Hrdličkovo muzeum Praha

            V úterý 13. prosince absolvovali studenti 4. ročníku semináře BIV prohlídku Anatomického ústavu při 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a následně prohlídku Hrdličkova muzea na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Hlavním tématem obou prohlídek byla fyzická antropologie a srovnávací anatomie.

Celý článek

Exkurze do Ústavu makromolekulární chemie AV ČR

Exkurze do Ústavu makromolekulární chemie AV ČR

Ve čtvrtek 10. listopadu se studenti chemického semináře z řad třetích a čtvrtých ročníků vydali do světa molekulárních obrů, tedy do Ústavu makromolekulární chemie v Praze, kde pro ně byl v rámci Týdne vědy a techniky připraven poučný, ale zároveň zábavný program o právě oněch již dříve zmíněných velkých molekulách. Zároveň se jim také naskytla jedinečná možnost nahlédnout do práce vědce a zblízka si prohlédnout laboratorní vybavení a také vyzkoušet některé přístroje a zařízení, o kterých se jim ve školních laboratořích ani nesnilo.

 

 

Celý článek

Zeměpisná exkurze - Radobýl v Českém středohoří

Zeměpisná exkurze - Radobýl v Českém středohoří

Novinka letošního roku – podzimní exkurze maturitního a předmaturitního Zeměpisného semináře – zavedla v pondělí 24. 10. 2016 kroky mladých budoucích geografů na Litoměřicko. Přes nepřízeň počasí a těžký terén všichni účastníci bez újmy na zdraví zdolali neovulkanický vrch Radobýl.

Celý článek

Exkurze do cukrovaru v Dobrovici

Exkurze do cukrovaru v Dobrovici

Exkurze chemického semináře do cukrovaru

Dne 25. října jsme se pod vedením paní profesorky Stojarové vydali do Dobrovice na exkurzi do tamního cukrovaru. Je to největší cukrovar ve střední Evropě a také nejdéle fungující. Paní průvodkyně nám ukázala velkou část cukrovaru.

Celý článek

Putování za poznáním DOBA KAMENNÁ

Putování za poznáním DOBA KAMENNÁ

Ve čtvrtek 13. 10. 2016 jela třída 1PB do muzea TEMPL v Mladé Boleslavi. Nejprve jsme se rozdělili do tří skupin a poté absolvovali program zaměřený na život v době kamenné.

 

 

 

Celý článek

Exkurze do cukrovaru - Dobrovice

04.10.2016
Exkurze do cukrovaru - Dobrovice

Naše třída 3A měla tu čest, ovšem jako každý třetí ročník na naší škole, podniknout exkurzi do cukrovaru v Dobrovici. Doprovodem nám byla prof. Bubeníková a prof. Lébl.

Celý článek
<předchozí 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 48 další >

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 14 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 13 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 451
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

celý článek
28.08.2020

22.6. se sešla naše čtyřčlenná holčičí skupinka na nádraží v Nymburce a společně jsme pokračovaly do Rožďalovic, kde naše expedice oficiálně začala. 

Nejdříve jsme si přímo v Rožďalovicích prošly naučnou stezku ,,Holské rybníky” a v jednom z nich jsme se rovnou i vykoupaly. Potom jsme se už vydaly na cestu směrem do Tuchomi, kde jsme měly v plánu přespat. Další zastávkou byl Bučický mlýn, kde jsme si mohly prohlédnou různá domácí zvířata a dokonce si pohladit malého oslíka. Dále jsme už bez přestávky pokračovaly v cestě směr Tuchom. 

celý článek
08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!