1939

A – Bárta Karel, Bártl Jan, Bártová Helena, Baštová Marie, Brumlichová Květoslava, Brzák Miloslav, Březina Jaroslav, Buriánová Zdeňka, Fadrhonc Josef, Havelka Miloslav, Havránek Zdeněk, Hlaváček Josef, Hora Alois, Hrabánek Emil, Hrdličková Libuše, Hrubý František, Jahnelová Vladislava, Jarolím Josef, Jaroš Václav, Jelínek Karel, Ježek Václav, Kahle Otto, Klaban František, Kohoutová Hana, Kořínek Miroslav, Kozák Zdeněk, Krejčí Rudolf, Krejčík Jaroslav, Ladrová Emilie, Lochner Jiří

B – Künzel Karel, Lochner Josef, Málek Bohumil, Mašek Bohumil, Matějíček Jan, Nováčková Milada, Novohradský Zdeněk, Novotný Bohuslav, Obereignerová Jiřina, Pipková Božena, Plocková Vratislava, Poupová Věra, Řeháková Jiřina, Sedlatý Bohuslav, Skřivanová Ilona, Slavíček Zdeněk, Svatoš Zdeněk, Šafránková Zdeňka, Škaloudová Věra, Švábová Jiřina, Tauchman Ervin, Tregl Vladimír, Truhlář Vladimír, Turek Jiří, Vančura Miroslav, Vaníčková Jarmila, Veselý Ladislav, Vondráček František, Weissová Regina, Zálaba Josef, Zálaba Miroslav

1938

A – Antošová Ludmila, Baier Jaroslav, Bárta Miloš, Berdychová Blanka, Bittman Václav, Brožová Marie, Brychová Zdeňka, Brynych František, Černý Stanislav, Doležal Jaroslav, Drahovzal Jaroslav, Erben Stanislav, Fiala Jan, Hamtil Otto, Hlavičková Blažena, Hodáčová Miloslava, Hovorka Miroslav, Hrabánek Josef, Janoušek Jan, Jechová Kristina, Jeník Miroslav, Jeřábek Jiří, Koutský Josef, Kučera Josef, Micková Olga, Nasková Marie, Neumannová Dagmar

B – Koleška Jaroslav, Koutský Miloš, Kruml Josef, Kučera Miroslav, Kupka Rudolf, Láska Jiří, Mejzr Jaroslav, Moravec Miroslav, Nováková Zdeňka, Pek Vladimír, Prokůpek František, Ptáčková Vlasta, Reková Božena, Rylich Jaroslav, Salačová Věra, Severa Oldřich, Sobotka Miroslav, Spremo Miroslav, Svačina Josef, Svobodová Marie, Sýkorová Věra, Tošner Václav, Válek Josef, Vančura Zdeněk, Vokurková Hana, Zajíčková Ludmila

1937

Brabec Miroslav, Čapková Zdeňka, Čermák Jaroslav, Eminger Miroslav, Fantík Miroslav, Fišerová Alena, Glück Jiří, Hájek Josef, Hodačová Jarmila, Holanová Anna, Huthová Zdeňka, Jelínek Josef, Jelínková Josefa, Kettner František, Köhler Karel, Kollman Josef, Kuklík Jaroslav, Kurková Antonie, Langerová Anna, Matějovský Edvard, Mlejnecký Jaroslav, Najmon Josef, Nejedlá Karla, Novák Otto, Oprchal Jan, Ottová Helena, Pavlík Josef, Pecka Vladimír, Pilař Václav, Pistulková Anna, Poláková Kristina, Průša František, Pýcha František, Sedláček Vladimír, Schlosser Josef, Somr Josef, Švábová Jarmila, Todt Antonín, Tuzar František, Volejník Václav, Zvěřina Ladislav

1936

Beneš František, Berdych Václav, Crkal Jaroslav, Dufek Bohumír, Dvořák Vít, Gallia Maxmilián, Hrubá Miloslava, Chlumecký Miroslav, Jüthnerová Růžena, Kníže Miloslav, Koblic Jiří, Krušinová Jana, Nedorost Antonín, Neťuka Miroslav, Pospíšilová Milada, Princová Věra, Robejšek Václav, Sasková Josefa, Stuchlíková Dagmar, Šebová Růžena, Štroblová Miroslava, Vojířová Vlasta, Zajíček Josef, Závorka František, Zlatuška Vladimír, Zýková Anna, Žďárek Stanislav

1935

Cee Čestmír, Černá Věra, Dresslerová Leokádie, Drtinová Věra, Guth Adolf, Haffenscher Rudolf, Hanušová Marie, Heřman František, Kotoučová Anna, Kulhánek Jiří, Nekolný Emanuel, Novák Jan, Pokorná Anna, Šeba Karel, Škraňková Jiřina, Vebersík Vlastimil, Velická Emilie, Votavová Kamila, Vukov Jiří, Weiss František, Veverka Vladimír

1934

Adler Jiří, Barešová Milada, Berger Vlastimil, Bradová Miroslava, Brandejský Alois, Culka Zdeněk, Erben Bohumil, Havránek Pavel, Havránková Marie, Hodač Oldřich, Holeček Gerhard, Hrabal Bohumil, Kašpar Jaroslav, Kračmera Jiří, Krumbholz Miroslav, Kuběnka Miroslav, Langr Antonín, Lukášková Julie, Macháček Karel, Matoušů Jan, Mojžíšek Josef, Mor Jaromír, Pek Jiljí, Ptáčková Vilma, Říhová Anna, Stránská Jiřina, Svatošová Jiřina, Šerák Bohuslav, Špoutilová Vlasta, Tuček Zdeněk, Volková Marta, Skohoutil Josef

1933

Boháčová Dagmar, Borovcová Běla, Davídek Jaroslav, Fidrmuc František, Hájek Antonín, Havránek Pavel, Hurych Miloslav, Khol František, Kotouč Jaroslav, Kubíček Jiří, Landová Marie, Naske František, Nosek Jaroslav, Novák František, Petrusová Ludmila, Pumr Josef, Pýcha Josef, Sedláček František, Štoček Bohumil, Švábová Marie, Tronnerová Blanka, Urban Otto, Urbánková Dagmar, Vančura Josef, Veiss Václav, Vokálek Jiří, Zakouřil Vlastimil

1932

Bednář Antonín, Beránek Oldřich, Bernard Arnošt, Doněk Kamil, Dufek Jaroslav, Fadrhonc František, Frýba Vlastimil, Hellerová Vlasta, Hloušková Jaroslava, Jandura Vševlad, Jiránek Jan, Jouza Svatopluk, Kořínek Václav, Kračmera Rudolf, Mazur Josef, Müller Karel, Nejedlo Václav, Němeček František, Nosek Jaroslav, Poživilová Hana, Procházka Bedřich, Reischig Josef, Řezáč Bohumír, Ruml Josef, Schwarz Gustav, Slavíček Rudolf, Škvor Vít, Šorm Bohumil, Štěpán Josef, Vaberer Jindřich, Vacek František, Vančura František, Veiss Václav, Veselý Jan, Vodičková Hana, Vondrovicová Lidmila, Zelníček Otakar, Zemanová Věnceslava, Živnůstka Karel, Cvachová Marie, Veverka Vladimír (priv.)

1931

A – Adlerová Pavla, Boháč Antonín, Bureš Antonín, Calda František, Carda Jindřich, Čermáková Marie, Červená Zdeňka, Číhalová Marie, Drábová Marie, Fahner Rudolf, Grünerová Hana, Haniš Hugo, Hanuš Jaromír, Havránek Karel, Hell Antonín, Hněvsa Josef, Jaške Josef, Jenček Jan, Jiránek Zdeněk, Jiřička Jaroslav, Klečková Zdeňka, Konopková Anna, Kracíková Marie, Krátký Ladislav, Krausová Marie, Krejčí Josef, Krejčík Karel, Lazar Josef

B – Kolář Miloslav, Lemberková Marie, Manlik Erich, Moravec Miloslav, Naske Jindřich, Nosek Jaroslav, Novák Ladislav, Pavlíček Josef, Ranecká Jindřiška, Sladký Vladimír, Snětivý Jiří, Soukup Josef, Stehlík Emil, Steklý Václav, Stibor Vít, Svoboda Bohuslav, Šplíchal Jaroslav, Štěpina František, Šulc Jaroslav, Šusta Alois, Tomišková Olga, Turek Rudolf, Tuzar Alois, Uzel Karel, Vostrý Josef, Vřešťal Rudolf, Zatřepálek František, Zýka Karel, Skřivánek Otto

1930

A – Baloun František, Barnat Otakar, Barták Jaromír, Beránek František, Cibulka Antonín, Čápová Marie, Černý Vladimír, Dostál Břetislav, Effenberger František, Effenberger Vilém, Foff Arnošt, Geisselreiter Vojtěch, Hazdra František, Holas Miroslav, Hondl Josef, Horák Václav, Kabeláčová Věra, Karasová Věra, Khajl Josef, Klikarová Jarmila, Kopecký Josef, Krofta Josef, Kroupová Věra, Kurka Stanislav, Linhart Miloš, Mates Miroslav, Nevečeřal Vladimír, Urbánek Bohumil, Votava František

B – Malá Jarmila, Mázlová Blažena, Mergl Václav, Mihalíček František, Palánová Anna, Pitter Jaroslav, Pochobradský Karel, Pospíšilová Marie, Přitel Robert, Rachmanová Marie, Rezek Vilém, Robejšek Josef, Ruml Bohumil, Sandholz Vladimír, Snětivý Josef, Srdínková Marie, Svoboda Miloš, Svobodová Anna, Škaloud Karel, Šlechta Břetislav, Štenclová Marie, Urban Jaroslav, Vavřina Stanislav, Vavruška Vincenc, Večeřík Jan, Veiss František, Wagenknecht Emil, Zakouřil Josef

Aktuální informace

18.01.2021

Konverzační soutěž ve FRJ - krajské kolo Středočeský kraj

Olympiáda se v letošním roce bude skládat pouze z individuální ústní části (nebude obsahovat společnou poslechovou část jako v předchozích letech). Individuální ústní část se bude skládat z popisu obrázku a z „jeu de rôle“ (pro kategorie ZŠ/VG I, ZŠ/VG II) nebo z popisu obrázku a argumentace (pro kategorie SŠ I, SŠ II).

Celý článek
25.11.2020

Obědy je možno odebírat podle způsobu výuky takto:

  • při distanční výuce  - pouze odběr (take away)
  • při prezenční výuce - běžné stravování

Při obou způsobech je ale nutné stravu předem objednat v systému a DODRŽOVAT pravidla určená provozovatelem. Doba pro výdej obědů je od 11:00 do 14:00 hod.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

21.12.2020

V roce 2020 jsem se zúčastnila projektu Otevřená věda, který organizuje Akademie věd ČR. Díky tomuto programu se mohou studenti středních škol ucházet o roční stáže, které vypisují vědečtí pracovníci. Na výběr je z oblastí živé a neživé přírody i humanitních oborů.

celý článek
08.01.2021
PES rozhodl o tom, že uchazeče o studium nebudeme moci letos přivítat na lednovém Dnu otevřených dveří na živo přímo ve škole. 
 
Je jasné, že jak pro školu, tak pro uchazeče a jejich rodiče, je předání potřebných informací o škole samotné, školním vzdělávacím programu a zejména o podobě přijímacích zkoušek a kritériích pro přijetí, naprosto zásadní a veledůležité. Z toho důvodu jsme připravili
 

Den otevřených dveří v on-line podobě

DOD se bude konat ve středu 13. 1. 2021 v době od 18:00 do 20:00 hod.
 
DOD bude probíhat formou společné schůzky v prostředí Google Meet. 
Adresa schůzky je
Pro úspěšné přihlášení je nutné použít osobní Gmail účet.
 
Program DOD bude rozdělen do čtyř obsahově shodných bloků s trváním 30 minut. Jejich začátky budou v 18:00, v 18:30, v 19:00 a 19:30 hod. V úvodu každé půlhodinky zazní informace vedení školy a zbytek času bude věnován dotazům.
celý článek
14.01.2021

Sdělujeme smutnou zprávu. V pondělí 11. 1. 2021 zemřel pan prof. RNDr. Libor Pátý, CSc., zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia. 

 

 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!