1929

A - Bělina Jindřich, Bílek Pavel, Cee Miloslav, Cyrus František, Dlabač Václav, Dobíhal Antonín, Eisner Jan, Fadrhonc Jaroslav, Fiala Ladislav, Hájek Zbyněk, Hanzl Josef, Havlík Petr, Hlavička Alois, Horáček Rudolf, Horčičko Ferdinand, Jiránek František, Jiránek Miloš, Kašpar Josef, Kolařík Jaroslav, Kovář Antonín, Kracíková Růžena, Křivský Břetislav, Kurka Josef, Kváčová Anna, Kvapil Jaroslav, Otta Karel, Černík František

B - Hájek Karel, Hlaváček Oskar, Hlavatý František, Kulhánek Vladimír, Kurka Jan, Němeček Jaroslav, Nosek Jan, Novák Václav, Novotný Jaroslav, Novotný Stanislav, Prchal Josef, Princová Libuše, Prokopec Bohumil, Prostředník Otta, Sajdl Bedřich, Sedláček František, Schlosser Karel, Sohnek František, Soukup Bohuslav, Stejskal Ladislav, Sůra Jiří, Šmejkal Ladislav, Štafl Miroslav, Šusta Josef, Veselý Josef, Volencová Růžena, Zoufalý Richard

1928

A - Balounová Věra, Böhm Jaroslav, Botka Václav, Cengrová Bohumila, Cidlinský Miloslav, Černý František, Černý Jan, Čeřovský František, Drahoňovský Zdeněk, Dvořák František, Dytrych Josef, Faltys Josef, Fedora Josef, Hampejs Václav, Havlíček František, Havlín Jasoň, Havnerová Věra, Hejl Bohumil, Hlaváček Ladislav, Hrůša Josef, Hubáček Josef, Hudečková Eliška, Jakl Vlastimil, Jakubal Jaromír, Jelínek Jaroslav, Jelínek Pavel, Jirucha Adolf, Kodlová Marie, Kopecká Jiřina, Kopecký Bohumil, Krátký Miroslav, Kučerjavenkov Borys, Luštincová Jaromíra

B - Carda Bohumil, Malá Milada, Malušová Bedřiška, Malý Josef, Manhart Alois, Marhan Jaroslav, Menšík Vladimír, Myšková Olga, Němečková Anna, Pobuda Jaroslav, Procházka Karel, Přítel Otta, Psotníčková Jarmila, Pšenička Václav, Ptáčníková Jarmila, Ročková Helena, Rudolf Emil, Říha František, Souček Josef, Šebová Věra, Šinkmajer Josef, Šlechta Jan, Šmelhaus Stanislav, Švarcová Marie, Taller Stanislav, Tecl Bohumil, Turek Bohumil, Veselý František, Vodička Bedřich, Wolf Václav, Vrabcová Marie, Zajičková Zdeňka

1927

A - Baťha František, Běhounek Karel, Beneš Josef, Boura Augustin, Brada Jiří, Brzobohatý František, Culka Jan, Černík Václav, Dovolilová Anna, Drahovzalová Emilie, Dršatová Marie, Dvořáček Adolf, Folc Vladimír, Graulich Karel, Hauser Vlastimil, Heršt Václav, Horák Josef, Hradec Jaroslav, Hradecký František, Hůlková Božena, Jančík Bohumil, Jandura Jiří, Jouza Jaroslav, Klement Josef, Kopecký Jaroslav, Kozák Bohumil, Kozlůová Blažena, Kříž Ladislav, Kvízová Eliška, Peřina Jan, Ptáček Ladislav, Řezáč Emil, Schneiderová Marie

B - Majvald Rudolf, Malina Miloslav, Malý Jiří, Mansfeld Josef, Mašín František, Mejstřík Josef, Němeček Adolf, Nepaurer Jaroslav, Nováková Anna, Nováková Marie, Petr Bohuslav, Potměšil Václav, Rejn František, Rychetský Alois, Sehnoutková Milada, Sladkovský Oldřich, Starý Miroslav, Steklý Bohumil, Steklý Václav, Strnad František, Svoboda Josef, Ševčík Pavel, Škardová Karla, Šťastný Jiří, Šulc Antonín, Tabery František, Timošenko Alexandr, Tréglová Ludmila, Urban Bohuslav, Valeš František, Vaněk František, Vobora Václav, Vojířová Božena, Weissová Hedvika

1926

A - Bártl Jaroslav, Bartoš Karel, Beneš Václav, Bukovská Jaroslava, Čech Jaroslav, Čermák Stanislav, Danzer Stanislav, Folcová Zdeňka, Hanuš Josef, Hašková Emílie, Havránek Petr, Jeník Josef, Jirásková Jana, Jouza Vladimír, Kalousková Jarmila, Karbusická Marie, Klásková Marie, Koudelka Vladimír, Králová Leopoldina, Krejčík Jan, Kubíček František, Marek Alois, Miškovský Pavel, Mitvaldský František, Musil František, Novák Josef

B - Matz Jaroslav, Novák Bohumil, Novák Josef, Novotný Jan, Obrázek Josef, Pavlatová Marie, Pešan Bohuslav, Poživilová Milada, Rathouský František, Salava Jan, Serbus Ladislav, Snížek Bohuslav, Svoboda Jaroslav, Šibrava Arnošt, Tichý Jaroslav, Tuzarová Emilie, Uhrová Helena, Vaňková Věnceslava, Vavrušová Karla, Vokál František, Volek Miroslav, Vondrák Miroslav, Vosyková Marie, Zedník Karel, Zejšek Karel, Zentrychová Marie

1925

A – Bernat František, Bezděk Ladislav, Blažej František, Cabrnoch Karel, Čvančara Josef, Drahovzalová Zdeňka, Hainz Ferdinand, Havlíček Josef, Havránek Karel, Hellerová Marie, Heršt Václav, Hofmanová Marie, Kabeláčová Hermína, Kafka Lubor, Komárek Karel, Korec Antonín, Kořínek Jan, Kořínková Marie, Koštíř Josef, Krouský Emanuel, Kříž Jaroslav, Kubátová Julie, Kučera Eduard, Kviz František, Machotka Miroslav, Malina Josef

B – Blažková Marie, Dvořák František, Janyš Jindřich, Kubálková Anna, Melichar Jaroslav, Mikšovský František, Mór Oldřich, Nejedlo František, Nikodémová Františka, Pokorný Jaroslav, Průša Karel, Ptáčková Marie, Rykl Josef, Řezáč Alois, Seidel Jan, Schlosser Jaroslav, Sokol Vilém, Stehlíčková Marie, Straka Rudolf, Střemchová Růžena, Šimáčková Antonie, Šimůnek Ladislav, Štolba Jaroslav, Vágner Josef

1924

A – Bartosch Jindřich, Bažout Václav, Beneš Josef, Bodlák František, Folc Josef, Gottmann Ferdinand, Hadač Vratislav, Hájek Bedřich, Hekš Rudolf, Hradecký Václav, Hrůza František, Hýbler Jaroslav, Chmelík Jan, Jansta Václav, Kapalín Antonín, Kopicová Bohumila, Králová Františka, Kratochvíl Jindřich, Krobotová Anna, Kříž Rudolf, Kučerová Helena, Majvald Karel, Polák Jaroslav, Štolba Alois, Vonka Bohumil, Zeman Břetislav

B – Laš Jan, Malík Václav, Malý Jaroslav, Misterka Vladimír, Molnárová Josefa, Novák Václav, Papírník Václav, Petr Karel, Petrnoušek Karel, Plšek Jaroslav, Pokorný Oldřich, Polák Václav, Rachlík František, Rylich Antonín, Řehák Jaroslav, Sehnoutka Vítězslav, Steiner Karel, Šafránek Václav, Šmelhaus Zdeněk, Štěpán Jaromír, Vlčková Zdeňka, Vrbenský Jan, Zakouřil Kamil, Zdráhal Zdeněk, Zrůstová Eliška

1923

Bakalář Václav, Bartoš Jaroslav, Beneš Jan, Černý Miloš, Dušek Emil, Havelka František, Havlíček František, Hekš Karel, Herzog Jaroslav, Hübner Arnošt, Hykeš Pravoslav, Jíra Bohuslav, Katz František, Kosman Viktor, Kotlář Stanislav, Kreibig Vilém, Kut Rudolf, Kutílek Jan, Malý Václav, Menšík Václav, Menšík Blahomír, Nejedlo Jan, Nevečeřal Josef, Polák Ladislav, Poupa Otakar, Princ Otto, Skala Jaroslav, Šilhart Josef, Šplíchal Vladimír, Štafl Ladislav, Štěpán Antonín, Štok Josef, Velinský Ladislav, Červinková Božena, Ludvíčková Zdeňka, Nováková Marie, Štěpánová Milada, Váňová Božena, Zaklepalová Růžena

1922

Antonín Václav, https://www.gym-nymburk.cz/vyznamni-absolventi/bohac-viktor.htmlBoháč Viktor, Cepek Ondřej, Červinka Jan, Duchoslav Oldřich, Dvořák Václav, Elicer Karel, Fiala Jaroslav, Frey František, Gross Jiří, Horák Jaroslav, Jelínek Bohuslav, Jonáš Alois, Kopečný František, Nevole Antonín, Novák Jaroslav, Paulík Ladislav, Pavlata Emanuel, Plaček Vlastimil, Plšek Antonín, Pokorný Vladimír, Šnajdr Antonín, Tomsa Karel, Beránková Žofie, Čermáková Bohumila, Nešporová Kornelie, priv. Veverka Josef

1921

Beneš Václav, Bíman Václav, Blažek Jaroslav, Dytrych Jan, Fachner Eduard, Frank Karel, Hromádko Emanuel, Hudeček Josef, Klicpera František, Klimeš Albert, Knobloch Josef, Kofránek Jaroslav, Křivánek Ladislav, Lošan Josef, Novák Josef, Petráček Bohuslav, Petrnoušek Otto, Petzold Jindřich, Potměšil Bohuslav, Prostředník Rudolf, Sehnoutka Josef, Skala Jan, Suchomel Bohumil, Sýkora Vladimír, Šlitr Jaroslav, Šťastný Václav, Zimmermann Bedřich, Žák Jiří, Jiránková Vilemína, Kučerová Libuše, Lustigová Hedvika, Nejedlá Jaroslava, Němečková Marie, Prokšová Marie, Smutná Božena, Špringrová Marie, Zolmanová Anděla

1920

Běhounek Rudolf, Beránek Rudolf, Bohuslavický Bedřich, Bouček František, Cvach Ervín, Černohorský Alois, Doležal Viktor, Dvořák Josef, Grof Josef, Hercog Ladislav, Hobza Antonín, Hübner Zdeněk, Husa Karel, Kopecký Oldřich, Kratochvíl Robert, Kulhánek Jan, Kut Karel, Ledecký František, Neumann Jaroslav, Paleček František, Pokorný Václav, Poláček Karel, Polák František, Poupa Emil, Resler Ludvík, Rychetský Petr, Smitka Vladimír, Strnad Jaroslav, Šlechta Jan, Štencl Ladislav, Taler František, Wiesner Bedřich, Zedník Blahoslav, Zedník Otto, Zentrych Josef, Kapalinová Marie, Michková Marie, Šmelhausová Milada, Štěpánková Zdeňka, Votavová Růžena

Aktuální informace

18.01.2021

Konverzační soutěž ve FRJ - krajské kolo Středočeský kraj

Olympiáda se v letošním roce bude skládat pouze z individuální ústní části (nebude obsahovat společnou poslechovou část jako v předchozích letech). Individuální ústní část se bude skládat z popisu obrázku a z „jeu de rôle“ (pro kategorie ZŠ/VG I, ZŠ/VG II) nebo z popisu obrázku a argumentace (pro kategorie SŠ I, SŠ II).

 

Celý článek
25.11.2020

Obědy je možno odebírat podle způsobu výuky takto:

  • při distanční výuce  - pouze odběr (take away)
  • při prezenční výuce - běžné stravování

Při obou způsobech je ale nutné stravu předem objednat v systému a DODRŽOVAT pravidla určená provozovatelem. Doba pro výdej obědů je od 11:00 do 14:00 hod.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

21.12.2020

V roce 2020 jsem se zúčastnila projektu Otevřená věda, který organizuje Akademie věd ČR. Díky tomuto programu se mohou studenti středních škol ucházet o roční stáže, které vypisují vědečtí pracovníci. Na výběr je z oblastí živé a neživé přírody i humanitních oborů.

celý článek
08.01.2021
PES rozhodl o tom, že uchazeče o studium nebudeme moci letos přivítat na lednovém Dnu otevřených dveří na živo přímo ve škole. 
 
Je jasné, že jak pro školu, tak pro uchazeče a jejich rodiče, je předání potřebných informací o škole samotné, školním vzdělávacím programu a zejména o podobě přijímacích zkoušek a kritériích pro přijetí, naprosto zásadní a veledůležité. Z toho důvodu jsme připravili
 

Den otevřených dveří v on-line podobě

DOD se bude konat ve středu 13. 1. 2021 v době od 18:00 do 20:00 hod.
 
DOD bude probíhat formou společné schůzky v prostředí Google Meet. 
Adresa schůzky je
Pro úspěšné přihlášení je nutné použít osobní Gmail účet.
 
Program DOD bude rozdělen do čtyř obsahově shodných bloků s trváním 30 minut. Jejich začátky budou v 18:00, v 18:30, v 19:00 a 19:30 hod. V úvodu každé půlhodinky zazní informace vedení školy a zbytek času bude věnován dotazům.
celý článek
14.01.2021

Sdělujeme smutnou zprávu. V pondělí 11. 1. 2021 zemřel pan prof. RNDr. Libor Pátý, CSc., zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia. 

 

 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!