Oblast podpory 7.1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání

Doba realizace: červenec 2015 – prosinec 2015

Hodnota projektu: 934 925 Kč

Základní cíle projektu:

• zvýšit čtenářskou gramotnost žáků
  • rozvinout zájem o čtenářství
  • podpořit profesní rozvoj učitelů
  • rozvinout metodické a jazykové dovednosti učitelů cizích jazyků
  • formou výměny zkušeností s kolegy na zahraničních školách zkvalitnit výuku přírodovědných předmětů a matematiky
  • zvýšit motivaci žáků k účasti na soutěžích
  • zlepšit jazykové kompetence žáků i učitelů

Klíčové aktivity:

• Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti
  • Zahraniční jazykový kurz pro učitele
  • Stínování pro pedagogy matematiky a přírodovědných předmětů
  • Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky

Díky tomuto projektu vyjeli vyučujících anglického a německého jazyka na metodické kurzy do zahraničí a zvýšili si tak své jazykové i didaktické kompetence. Do projektu bylo za účelem výměny zkušeností zařazeno i stínování pedagogů přírodovědných předmětů na zahraničních školách v Anglii a na Slovensku a jako součást motivace žáků k účasti na soutěžích a k aktivnímu zapojení do života školy byl do projektu zařazen týdenní jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii pro žáky. Díky projektu byly v září 2015 do výuky českého jazyka vybraných tříd zařazeny tzv. Čtenářské dílny ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti.

V oblasti materiálního vybavení škola rozšířila z prostředků projektu o nové tituly školní knihovnu i nakoupila odbornou literaturu pro učitele.

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.