Oblast podpory 7.1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání

Doba realizace: červenec 2015 – prosinec 2015

Hodnota projektu: 934 925 Kč

Základní cíle projektu:

• zvýšit čtenářskou gramotnost žáků
  • rozvinout zájem o čtenářství
  • podpořit profesní rozvoj učitelů
  • rozvinout metodické a jazykové dovednosti učitelů cizích jazyků
  • formou výměny zkušeností s kolegy na zahraničních školách zkvalitnit výuku přírodovědných předmětů a matematiky
  • zvýšit motivaci žáků k účasti na soutěžích
  • zlepšit jazykové kompetence žáků i učitelů

Klíčové aktivity:

• Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti
  • Zahraniční jazykový kurz pro učitele
  • Stínování pro pedagogy matematiky a přírodovědných předmětů
  • Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky

Díky tomuto projektu vyjeli vyučujících anglického a německého jazyka na metodické kurzy do zahraničí a zvýšili si tak své jazykové i didaktické kompetence. Do projektu bylo za účelem výměny zkušeností zařazeno i stínování pedagogů přírodovědných předmětů na zahraničních školách v Anglii a na Slovensku a jako součást motivace žáků k účasti na soutěžích a k aktivnímu zapojení do života školy byl do projektu zařazen týdenní jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii pro žáky. Díky projektu byly v září 2015 do výuky českého jazyka vybraných tříd zařazeny tzv. Čtenářské dílny ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti.

V oblasti materiálního vybavení škola rozšířila z prostředků projektu o nové tituly školní knihovnu i nakoupila odbornou literaturu pro učitele.

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.