Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

První z těchto krajinských výstav byla otevřena 25. června v Pardubicích, druhá 26. července v Hořicích, a konečně 2. srpna otevřela své brány výstava v Třebíči. Všechny tyto výstavy rozmanitými způsoby podaly svědectví nejenom o minulosti těchto regionů, ale především o současných snahách o povznesení kraje v průmyslové a zemědělské výrobě, školství i kultuře.

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem.