MONITOR

projektové období:   2006 – 2008

Projekt se konal s finanční pomocí ESF – operačního programu Rozvoj lidských zdrojů.

Realizátorem projektu bylo Gymnázium Nymburk, koordinátorem projektu byl RNDr. Jiří Kuhn.

Projekt se soustředil na tvorbu metodiky hodnocení rozvoje klíčových kompetencí a na administraci procesů související s vlastním hodnocení školy.

Produktem projektu je softwarový nástroj Aplikace MONITOR a stejnojmenná metodicky zaměřená publikace.

Dotace na realizaci projektu činila za celé projektové období 1 604 tis. Kč.

--------------------------------------

Živé tradice – společné evropské kulturní dědictví

projektové období:   2000 – 2003

Projekt se konal s finanční pomocí Národní agentury Socrates – Comenius.

Koordinátorem projektu bylo Gymnázium Nymburk, garantem za školu byly prof. Sedlatá a prof. Kvačková.

• Itálie
  • Litva
  • Německo
  • Norsko

Cílem projektu bylo hledání společných tradic v historii jednotlivých zemí a tím poukázat na společné evropské kořeny zúčastněných národů. Součástí projektu byly studentské a učitelské výměny.

Dotace na realizaci projektu činila za celé projektové období 380 tis. Kč.

Životní styl

projektové období:   1998 – 2001

Projekt se konal s finanční pomocí Národní agentury Socrates – Comenius.

Koordinátorem projektu bylo Gymnázium Berlín, garantem za školu byly prof. Weissová a prof. Miškovská

• Itálie
  • Anglie

Projekt se uskutečnil ve třech navazujících fázích, z nichž v každé se zkoumaly návyky mladé generace související se životním stylem. Projektové aktivity se zaměřily na srovnání stravovacích návyků mladých lidí, na problémy související s konzumací alkoholu a na kouření. Výsledky byly prezentovány na závěrečných společných setkáních účastníků projektu ze všech zemích. Gymnázium Nymburk hostilo závěrečnou konferenci po prvním období, tedy v roce 1999.

Dotace na realizaci projektu činila za celé projektové období 223 tis. Kč.

Antika – renesance – současnost

projektové období:   1998 - 2000

Projekt se konal s finanční pomocí Phare – Lingua E.

Koordinátorem projektu bylo Gymnázium Nymburk, garantem za Gymnázium Nymburk byly prof. Sedlatá, prof. Hantonová a prof. Košťálová.

• Řecko
  • Belgie

Projekt se soustředil na památky, které v České republice a Řecku vznikaly ve stejném období a ve stejných architektonických stylech.

Dotace na realizaci projektu činila za celé projektové období 600 tis. Kč.

--------------------------------------

Setkání s cizincem v četbě

projektové období:   1999 – 2000

Koordinátorem projektu byly partnerská škola v německém Kirnu, garantem za Gymnázium Nymburk byl prof. Martin Říha.

• SRN
  • Rakousko

V průběhu projektu se žáci ve všech zúčastněných školách soustředili na literární díla, v nichž je hlavní postavou cizinec, a ve společných workshopech pak o dílech diskutovali. Cílem bylo zvýšit povědomí žáků o xenofobii a jejích možných důsledcích.

Dotace na realizaci projektu činila za celé projektové období 50 tis. Kč.

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Venezuelská krize

8. únor 1903

Ve Washingtonu skončila konference věnovaná venezuelské krizi.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.