Jak zvýšit zájem středoškolských studentů o matematiku – výměna zkušeností a hledání nových cest.

Naše škola je zapojena do projektu MatemaTech, jehož hlavními partnery jsou Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (USB) a Johannes Kepler Universität Linz (JKU). Projekt probíhá v letech 2012 – 2014 a mezi jeho cíle patří např.

1. společná diskuse, moderovaná USB a JKU, hledání cesty ke zvýšení zájmu středoškolských studentů o matematiku,
  2. posílení role počítačových technologií ve výuce matematiky a prolomení nedůvěry učitelů k užívání počítačů jako nástrojů lepšího porozumění matematice,
  3. hledání nových cest ve výuce matematiky, ve způsobu prověřování jejích výsledků a v péči o nadané studenty,
  4. vytvoření strategie zvyšování zájmu studentů o matematiku,
  5. posílení role experimentů ve výuce a ve studiu matematiky, zejména těch, ve kterých jsou požívány počítačové technologie,
  6. řešení společných projektů, spočívajících v hledání nových metod a jejich ověřování ve výuce na středních školách v obou regionech,
  7. organizování workshopů, na kterých bude probíhat diskuse středoškolských učitelů z obou zemí nad stávajícími metodami a obsahem výuky,
  8. monitorování skupin studentů středních škol ve věku 15 – 19 let, zaměřené na efektivnost nástrojů, používaných v projektu.

Metodikem projektu zastupujícím naše gymnázium je p. H. Mahnelová.

2. etapa průzkumu

Ve čtvrtek 17. ledna 2013 naši školu navštívili dva kolegové z Českých Budějovic, členové realizačního týmu projektu. Při své návštěvě se zúčastnili interaktivní výuky matematiky p. Mahnelové ve třídě 7MA a poté provedli se studenty řízený rozhovor zaměřený na průzkum zájmu o matematiku. Průzkum probíhá na několika školách různých krajů.

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Jan Jelínek

Absolvoval v roce 1957.

Narodil se 19. 7. 1940 v Praze. Složil přijímací zkoušky na FAMU,

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.