PB kraj 2014

Články ze sportovních akcí a soutěží

Nymburští šachisté vezou bronz z MČR školních týmů ve Zlíně!!!

Ve dnech 24. - 26. června se v Kongresovém centru Zlín odehrálo Thomapex MČR školních týmů v šachu. Ve městě Tomáše Bati se závěrečný turnaj konal již po šesté. Naše družstvo šachistů vyrazilo na turnaj s vírou v dobrý výsledek, tým složený z Davida a Lukáše Oceláka, Kateřiny Kammové, Vladislava Stafaniva, Bruno Topenčíka a Jana Vaňáčka doprovázela dvojice trenéru pánové Petr Munk a Tomáš Mrázek.

Celý článek

Zlatý hattrick

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

Celý článek

Úspěch dívčího týmu na okresním přeboru v discgolfu základních škol

3. ročník okresního přeboru ZŠ v discgolfu se konal tradičně na poděbradském hřišti pod vodárenskou věží a pro naši školu skončil velkým triumfem. Stejně jako v předchozích letech, tak i letos máme okresní přebornici. Letos se jí stala Julie Mezlíková (+14), která zvítězila o 2 hody před Hanou Garayovou (+16) a Marií Zavadilovou (+20) , takže naše děvčata obsadila všechny stupně vítězů a jednoznačně zvítězila i v soutěži týmů. Pochvalu si zaslouží i družstvo chlapců, které vybojovalo bronzové medaile (Jan Kučera +5 - 2. místo). Celkem se přeborů zúčastnilo 16 hráček a 25 hráčů ze čtyř škol. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na bezproblémové organizaci (Vlaďce Martínkové, Petrovi Otradovskému, Antonínu Krumpholcovi - profi hráč Discgolfu Polabí, terciánům naší školy, Janu Mýtovi - DDM, starostovi Poděbrad Romanu Schulzovi).

Celý článek

Dnes proběhl 19. ročník štafetového běhu O pohár ředitele školy

V pátek 7.6. se konal již 19. ročník štafetového běhu O pohár ředitele školy. Běžecký závod pořádáme vždy v květnovém či červnovém termínu v okolí hotelu Ostrov. Žáci nižšího gymnázia absolvují 4x 550m okruh, vždy v kombinaci dvou dívek a chlapců. Starší studenti vyššího gymnázia absolvují dvojitou porci, tedy 4x 1100m. Do letošního závodu zasáhlo celkem 9 týmů nižšího gymnázia a 5 týmu gymnázia vyššího.

Celý článek

Vítězné krajské kolo pro naše basketbalisty z nižšího gymnázia

Po úspěšném okresním kole se ve středu 22.5. konalo v hale ZŠ Komenského krajské kolo v basketbale pro ZŠ. Na turnaj se kvalifikovalo celkem deset škol, které pořadatel rozdělil do dvou skupin po pěti. Postup měly zajištěny první dvě školy z každé skupiny, dále se pokračovalo do semifinále a finále. Po dlouhé době patřil náš tým k favoritům, jádro tvořili hráči z kvarty B Jan Kučera, Jonáš Matuška a Kryštof Davídek.

Celý článek

Pohár rozhlasu kat. IV

Děvčata obhájila stříbrnou pozici z loňského roku. Chlapci po smolné štafetě až pátí

Celý článek

Pohár rozhlasu 2024

Vynikající kolektivní výkony přinesly chlapcům i děvčatům medaile z okresního kola Poháru rozhlasu v lehké atletice. Chlapecké družstvo získalo stříbro, děvčata bronz.

Celý článek

Okresní kolo v minikopané neúspěšné

V pondělí 29.4. se na hřišti Bohemia Poděbrady konalo okresní kolo v minikopané pro ZŠ, konkrétně kategorie IV. (8. - 9. třída). Do turnaje se přihlásilo celkem patnáct škol, které pořadatel rozdělil do tří skupin po pěti. Bohužel do naší skupiny B zařadil i ZŠ Semice, které na poslední chvíli odřekly účast. Utkali jsme se tak postupně se ZŠ TGM Milovice, ZŠ TGM Poděbrady a ZŠ Přerov nad Labem.

Celý článek

Vítězíme v okresním kole ZŠ v basketbalu

Ve čtvrtek 25.4. se v hale ZŠ Komenského uskutečnilo okresní kolo základních škol v basketbalu chlapců. Celkem 4 týmy (Juventa Milovice, ZŠ Komenského Nymburk, Gymnázium JP Poděbrady a naše škola) se utkaly systémem každý s každým, přičemž náš tým ve všech třech zápasech jasně zvítězil a odvezl si tak nejen pohár pro vítěze, ale i postup do krajského kola, které se uskuteční 22.5. opět v hale ZŠ Komenského.

Celý článek

Okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií.

V pátek 19. 4. 2024 se v hale ZŠ Komenského v Nymburce uskutečnilo okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovala dvě družstva dívek. Družstvo A obsadilo 2. místo.

Celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 54 další >

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.