2016 Praha 18

Články ze sportovních akcí a soutěží

MČR v basketu 3x3 - ÚSPĚŠNÁ HISTORIE

V pondělí 25.11. bude krátce po 12 hod. zahájen turnaj, ve kterém bude 12 týmů bojovat o mistrovské medaile. Vítěz turnaje, který se zároveň kvalifikuje na světový šampionát, bude znám v úterý odpoledne. Náš tým pro letošní turnaj získal od pořadatele divokou kartu neboť jsme v 1. kole skončili za týmem poděbradského gymnázia. Ještě než se budeme věnovat průběhu turnaje pro rok 2019, pojďme se stručně podívat do historie. Tým naší školy (složený výhradně z hráčů Basketbalové akademie) se v republikovém finále vždy prosadil mezi nejlepší školy, přičemž nejlepšího výsledku dosáhl v roce 2015, kdy tým ve složení Martin Kolář, Eda Kotásek, Mikuláš Vitek a Marek Ivan vybojoval v Brně středoškolský mistrovský titul a na následném mistrovství světa v Estonsku obsadil 4. místo, což je historicky nejlepší sportovní výsledek našeho školního týmu. Ostatní výsledky - viz. dále.

Celý článek

Pozvánka na 14. ročník Večerního orientačního běhu

Dovolujeme si Vás pozvat na „Večerní orientační běh“! Najdete všechny kontroly? Přijďte si to zkusit! Letošní 14. ročník se bude konat ve čtvrtek 28. listopadu na ostrově v Nymburce. Závodit mohou studenti kvart až oktáv, bývalí studenti a učitelé. Stačí si jen najít parťáka do dvojice a přihlásit se v kabinetu biologie nebo napsat na email svecena@gym-nymburk.cz. Sraz před závodem bude v restauraci Na Žofíně mezi 16 a 16:30, předpokládaný start bude v 17 hodin a vyhlášení výsledků proběhne mezi 19:00 a 19:30.

Celý článek

Krajské kolo basketbalu chlapců

Vítězství v krajkém kole a postup do kvalifikace mistrovství republiky středních škol.

Celý článek

Deštivý, ale úspěšný turnaj v minikopané

V pondělí 18.11. se konal turnaj v minikopané pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a víceletých gymnázií. Hostitelem byla ZŠ Juventa Milovice. Dalšími účastníky byla naše škola a ZŠ TGM Milovice. ZŠ Semice se nakonec z turnaje omluvila.

Celý článek

Postup z 1.kola SFL

V pondělí 11.11. se v hale Zimního stadionu Nymburk konalo 1.kolo Středoškolské futsalové ligy. Do turnaje byly nalosovány následující školy: SOŠ a SOU Nymburk, Hotelová škola Poděbrady, SOU Stravon Poděbrady a naše gymnázium. Hrálo se systémem každý s každým, postup do 2.kola si zajistili vítěz a druhý tým turnaje.

Celý článek

Čtvrté místo v minikopané

V pondělí 4.11. se mladí fotbalisté z prim a sekund zúčastnili turnaje v minikopané, který se konal na hřišti ZŠ Juventa Milovice.  Kromě dvou celků domácí ZŠ Juventy byly našimi soupěři ZŠ Semice a ZŠ TGM Milovice. Hrálo se systémem každý s každým.

Celý článek

ROTARY Marathon Challenge 2019

Studenti tercií, sekund a prim přijali světovou maratonskou výzvu a vybojovali bronzové medaile.

Celý článek

Druhá místa družstev chlapců a dívek na Středoškolském atletickém poháru

V pondělí 23. září se za krásného počasí konalo okresní kolo Středoškolského atletického poháru na atletickém stadionu v Nymburce.

Celý článek

Překvapivá prohra basketbalistů v okresním kole

Okresní kolo v basketu 3x3, ve kterém jsme podle papírových předpokladů neměli mít konkurenci, skončilo pro náš tým nečekanou porážkou již ve druhém utkání. Tým jehož ambicí bylo uspět na republikovém finále, nestačil o 6 bodů na poděbradské gymnázium a se soutěží se tak loučí na samotném začátku.

Celý článek

Stříbro z Mistrovství republiky dračích lodí

Pouhých 25 setin sekundy od titulu mistrů republiky!!!

Závody juniorských posádek byly do programu Mistrovství republiky dračích lodí poprvé zařazeny v roce 2016. Již od prvního ročníku závodily v této kategorii převážně školní posádky. Občas si tímto závodem obohatí závěr sezony různé oddíly vodních slalomářů, nebo rychlostních kánoistů. V letošním roce závodilo v krásném prostředí olympijského centra v Račicích 11 posádek. Posádka našeho gymnázia složená ze studentů 5XA a 6XB vylovila z vod račického kanálu fantastické druhé místo a titul vícemistrů České republiky.