Stříbrna expedice krajinou žravých komárů

Stříbrna expedice krajinou žravých komárů

Byl již červen, když jsme začali jednat o termínu naší expedice, ten jsme našli v celku rychle, a tak nám zbývalo naplánovat vše ostatní. Do teď se pozastavuji nad tím, jak jsme to dokázali, ale ještě ten den jsme měli trasu, dopravu, funkce i jídelníček. 

Celý článek

Naše expedice

Naše expedice

V holčičí pětičlenné skupince jsme se sešly v Nymburce na nádraží. Autobusem jsme dojely do Loučeně, kde naše výprava začala. Po projití bludišť a zámecké zahrady jsme se vydaly směr Tuchom, což byl náš cíl. 

Celý článek

Discgolfové setkání v Cholticích

Discgolfové setkání v Cholticích

Po více než dvou měsících, kdy nám všem čínský virus ukázal, jak se mohou ze dne na den změnit naše životy, se skupina kantorů včetně Pavla Procházky zúčastnila prvních discgolfových kroků na velmi pěkném hřišti v choltickém zámeckém parku. Naším průvodcem a lektorem byl výkonnostní hráč místního klubu Filip Carlan, který nám ukázal základní techniku hodů, vysvětlil pravidla hry, půjčil disky a ukázal, jak přesně se dá diskem hodit i na velmi dlouhou vzdálenost. Následoval jednokolový turnaj na devítijamkovém hřišti zakončený na zahrádce místní zámecké restaurace, kde mohla dvanáctka účastníků nejen zhodnotit své výkony, ale hlavně po dlouhé době překonat bariéru online setkávání a být k sobě zase, tak nějak normálně blízko.

Celý článek

Škomam 2020

Ve dnech 27.-29. ledna 2020 se skupina 9 studentů našeho gymnázia v doprovodu prof. Krejčíkové a prof. Kolbabové vypravila na VŠB-TU v Ostravě na akci “Škola matematického modelování“, neboli zkráceně ŠKOMAM. 

Celý článek

Poslední den s Edisony

Poslední den s Edisony

Pátek byl poslední oficiální den projektu Edison na naší škole. Přednášky probíhaly opět 2.-3. hodinu a 4.-5. hodinu. Hostitelé své Edisony ještě jednu vzali po okolí, tentokrát do ZOO v Chlebech. 

Celý článek

Global Village

Global Village

Od druhé do šesté vyučovací hodiny probíhala global village, kde se všichni žáci gymnázia mohli obrátit s dotazy na všechny Edisony. Každý měl svůj stánek buď v aule nebo tělocvičně. U stánků jsme měli možnost nejen ochutnat gastronomické lahůdky z jejich země, ale vidět například také národní oděvy. Odpolední program probíhal podle ubytovatelů.

Celý článek
<předchozí 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 33 další >

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

plk. Bedřich Krátkoruký

Plk. letectva i. m. Bedřich Krátkoruký (8. 10. 1913-15. 1. 1943), vynikající pilot a stíhací eso RAF v době 2. světové války, studoval na naší škole ve 30. letech 20. století.

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek