2018 OK CHO 6

Plán exkurzí

říjen
8.10.2020

Klub moderní historie - beseda s panem Milanem Kodíčkem

Články z exkurzí

Zájezd do Petrohradu

Zájezd do Petrohradu

Здравствуйте уважаемые студенты, родители студентов и преподаватели.

5. záři, 24 studentů se zúčastnilo zájezdu do Sankt Petěrburgu (Petrohradu), druhého hlavního města Ruska, tak mu říkají ruští obyvatelé. Nabízím vám k přečtěni popsaný zážitek jedné z našich studentek. Ostatní članky si můžete přečíst a také si můžete prohlédnout fotografie na nástěnce, která se nachází na chodbě mezi  1. a 2. patrem.

Приятного времяпровождения!

Celý článek

Zájezd do Berlína

Zájezd do Berlína

Zájezd do Berlína začal z naší strany unaveně a toto rozpoložení nás provázelo po celý den. Po několika hodinách cesty jsme dorazili do jednoho z největších aquaparků Evropy. Vzhledem k tomu, že počasí nám moc nepřálo, jsme byli všichni rádi za to, že jsme mohli strávit den v příjemném prostředí Tropical Islands.

Celý článek

Studenti nymburského gymnázia poznávali Nepál

Dne 25. 6. 2013 se skupinka 14 studentů našeho gymnázia vypravila na velice zajímavou exkurzi. Cílem výpravy 10 studentů 3.A, dvou studentek 2.A a jedné studentky 7MB v doprovodu profesorek Vlachové a Kolbabové bylo nepálské a tibetské centrum Yak Yeti v Praze. Toto centrum provozuje restauraci a čajovnu s tradiční nepálskou a tibetskou kuchyní, obchůdek plný výrobků přímo z Nepálu, informační centrum o Himálaji, kulturní sál nebo například dětský koutek v nepálském stylu.

Celý článek

Exkurze do Historické vesnice řemesel a umění v Ostré

Ve středu dne 19. června 2013 se vydala sekunda A (v rámci výuky výtvarné výchovy) spolu s paními profesorkami Sedlatou a Haníkovou do Botanicusu v Ostré. V pátek 21. června se pak na stejnou cestu vypravila i sekunda B.
Celý článek

Exkurze do Provence

Exkurze do Provence

Od 10. do 15. května se studenti z nižšího i vyššího stupně našeho gymnázia vypravili na další exkurzi do Francie. Tentokrát do oblasti Provence a na Azurové pobřeží. Jeli jsme společně s paní profesorkou Prokešovou, paní profesorkou Sedlatou a paní profesorkou Suchánkovou.

Celý článek

Cykloexkurze vlastivědného semináře do Poděbrad

Cykloexkurze vlastivědného semináře do Poděbrad

V úterý 11. 6. se vydali žáci Vlastivědného semináře na další exkurzi po místním regionu. Tentokrát byl na programu památník rodu Slavníkovců, soutok Labe a Cidliny a v neposlední řadě Poděbrady. Jako dopravní prostředek jsme zvolili kola.

Celý článek
<předchozí 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 48 další >

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!