Ostrava 5

Články z exkurzí

Týden mozku na Akademii věd v Praze

Týden mozku na Akademii věd v Praze

Dne 12. března jsme se se studenty biologického semináře zúčastnili dvou přednášek v rámci programu Týden mozku na AV. S velkým obdivem jsme sledovali využití optogenetiky při výzkumu činnosti nervových buněk u myší a potkanů. Velký dík patří panu MUDr. Hromádkovi za fascinující přednes. Druhá přednáška na téma role mozku při vnímání a generování řeči nás moc neoslovila. Určitým zklámáním byl projev přednášejícího.

Přesto se těšíme na témata dalšího ročníku.

I 1A navštívila Židovské muzeum v Praze

I 1A navštívila Židovské muzeum v Praze

V úterý 11. února 2014 se třída 1A společně s paní profesorkou Hantonovou a Stojarovou vydala na odloženou exkurzi do Židovského muzea v Praze.

Celý článek

Otevřená věda - "100 vědců"

Čtvrtek, pátek a sobotu 23. - 25. 1. jsme, ještě s dalšími třinácti studenty, strávili na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy na Malé Straně v rámci programu Otevřené vědy – „100 vědců“. Musím zmínit,  že to byl opravdu nezapomenutelný zážitek.

Celý článek

Kvinty a 1A v Muzeu B. Hrozného v Lysé n/L

Kvinty a 1A v Muzeu B. Hrozného v Lysé n/L

Poslední školní den před vánočními prázdninami se 1A a kvinta B vypravily do Muzea Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem, kde právě probíhala výstava Příběh archeologie. Pro úplnost je nutné ještě dodat, že ani kvinta A nebyla o exkurzi ochuzena, protože ji absolvovala již o den dříve. A také, že lyské muzeum je pobočkou Polabského muzea v Poděbradech.

Celý článek

Obraz a hudba

Obraz a hudba

Studenti vyššího gymnázia navštívili ve Veletržním paláci expozici Obraz a hudba, která byla zaměřena na umění 20. století. 18. 12. 2013 zhlédla expozici třída 6XAB a 19. 12. třída 2A. Studenti si zde mohli ověřit, jak těsné je spojení hudby a výtvarného umění. Ukázky vybraných obrazů byly vhodně doplněny hudebními ukázkami. Studenti byli aktivně zapojeni do tvůrčího procesu, který šel ruku v ruce s výkladem.

Exkurze do Drážďan - Muzeum hygieny člověka

Exkurze do Drážďan - Muzeum hygieny člověka

Ve čtvrtek 19. 12.2013 vyrazila početná skupina sedmdesáti studentů třetího ročního a septim na exkurzi do Drážďan.

Akce měla dva hlavní cíle. Prvním byla návštěva Muzea hygieny člověka a druhý splněný cíl byla návštěva hlavních památek a vánočních trhů.

Celý článek
<předchozí 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 48 další >

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

P. Angelik František Fišer, OP

P. Angelik František Fišer, OP (4. 2. 1926-1. 2. 1983), teolog, historik, překladatel Bible, tramp s přezdívkou Rancher a zakladatel RANCHE 7D na úpatí Jedlové v Lužických horách, absolvoval v roce 1948.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!