Tercie A v Liberci

Tercie A v Liberci

V pátek 13.4. se naše třída 3TA vydala a výlet. Přestože pátek třináctého bývá spojován se smůlou, nám se vyhýbala. Tedy... až na to když nám jednou nešla zapout kamera, ale to se určitě nepočítá.

Jaklo prví jsme se vydali do IQlandie. Nejprve jsme jako organizovaná skupina museli odevzdat batohy a pak už jsme se se mohli vrhout a prohlídku vědeckého centra.

První patro bylo zaplněno šploucháním vody a hudbou, jelikož tu byla tančící fotána. Také jsme si mohli nakreslit obrazec, který byl následně promítnut na vodní stěnu pomocí kapek vody.

Z vodní expozice jsme se přesunuli na expozici věnující se naší planetě, a vydali jsme se do samého nitra Země. Cestou jsem měla trošku strach. Byla tu tma až na pár červených větel. Dole jsme narazili na malý tunel, i na nějaké umělé krystaly.

Poté následovala ještě krátká procházka některých dalších expozic, ale já se budu věnovat rovnou pro mě nejsilějšímu zážitku - Science Show.

Tematem aší Sciece Show byly chemické a fyzikální reakce. A hlavní ,,hvězdou" show byl oheň. Bylo nám předvedeno několik pokusů, a já sama jsem si mohla odpálit ,,raketu" z petflašky. Pravda, líh zrovna nevoněl, ale byl to skvělý zážitek. Při některých pokusech jsme i v hledišti cítili teplo sálající z ohně.

Pak jsme donavštívili zbytek expozic a přesunuli se do Zoo, ale to už přenechám jiným...

Aktuální informace

21.04.2018

se konají ve středu 2/5  od 17:30 do 19:30 hod. 

17.04.2018

Dnes, v úterý 17/4 skončily řádné termíny přijímacích zkoušek pro 8-leté i 4-leté studium.

Celý článek
13.11.2017

V dokumentech školy je přístupná výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2016-2017

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Anketa

 
Má podle vás smysl existence osmiletých gymnázií?
ano 81 %
ne 19 %
Celkový počet hlasů: 605
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Americký Kongres vytvořil department

Americký Kongres rozhodl vytvořit department (ministerstvo) obchodu a práce, aby tak napomohl stabilizaci amerického hospodářství. 

Nejčtenější

17.04.2018

Dnes, v úterý 17/4 skončily řádné termíny přijímacích zkoušek pro 8-leté i 4-leté studium.

celý článek
30.03.2018

Ve středu 28. března se konalo v Nymburce v tělocvičně na zimním stadionu, pro nás úspěšné, okresní kolo soutěže v aerobiku pro základní a střední školy v kategorii dívek i chlapců. Gymnázium reprezentovalo celkem 7 studentek a studentů v kategorii IV středních škol a jedna studentka v kategorii III základních škol 8. a 9. třída.

celý článek
03.04.2018

Ve středu 14. března 2018 se vydalo 8 studentů z řad seminářů matematiky, ekonomiky podniku a deskriptivní geometrie do firmy Nevšímal, a. s. Měli jsme možnost blíže poznat, jak to chodí v opravdové firmě. Doprovod zajišťovala paní prof. Krejčíková.

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.