Tercie A v Liberci

Tercie A v Liberci

V pátek 13.4. se naše třída 3TA vydala a výlet. Přestože pátek třináctého bývá spojován se smůlou, nám se vyhýbala. Tedy... až na to když nám jednou nešla zapout kamera, ale to se určitě nepočítá.

Jaklo prví jsme se vydali do IQlandie. Nejprve jsme jako organizovaná skupina museli odevzdat batohy a pak už jsme se se mohli vrhout a prohlídku vědeckého centra.

První patro bylo zaplněno šploucháním vody a hudbou, jelikož tu byla tančící fotána. Také jsme si mohli nakreslit obrazec, který byl následně promítnut na vodní stěnu pomocí kapek vody.

Z vodní expozice jsme se přesunuli na expozici věnující se naší planetě, a vydali jsme se do samého nitra Země. Cestou jsem měla trošku strach. Byla tu tma až na pár červených větel. Dole jsme narazili na malý tunel, i na nějaké umělé krystaly.

Poté následovala ještě krátká procházka některých dalších expozic, ale já se budu věnovat rovnou pro mě nejsilějšímu zážitku - Science Show.

Tematem aší Sciece Show byly chemické a fyzikální reakce. A hlavní ,,hvězdou" show byl oheň. Bylo nám předvedeno několik pokusů, a já sama jsem si mohla odpálit ,,raketu" z petflašky. Pravda, líh zrovna nevoněl, ale byl to skvělý zážitek. Při některých pokusech jsme i v hledišti cítili teplo sálající z ohně.

Pak jsme donavštívili zbytek expozic a přesunuli se do Zoo, ale to už přenechám jiným...

Aktuální informace

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

21.05.2018

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Absolvoval v roce 1958.

Narodil se v Praze r. 1941. Do svých sedmnácti let žil v Nymburce. 

Anketa

 
Má podle vás smysl existence osmiletých gymnázií?
ano 79 %
ne 21 %
Celkový počet hlasů: 799
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

28.06.2018

V tomto školním roce navštěvovalo 15 z nás, žáků 1PB, předměty Literární praktikum a Školní časopis.  

celý článek
27.06.2018

V úterý 26. 6. přivítal sportovní areál Veslák již osmý ročník závodu malých dračích lodí základních škol.  V konkurenci čtyřiceti tří posádek z třinácti škol vybojovalo naše gymnázium jednu stříbrnou medaili.

celý článek
24.06.2018

V červnu se svého geokurzu dočkala i 2A, jejíž celotřídní účast v klasickém podzimním termínu byla ze závažného důvodu v té době vyloučena. S ohledem na vynikající počasí a také další příznivé okolnosti lze ale soudit, že odklad až na konec školního roku se vlastně vyplatil.

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.