Tercie A v Liberci

Tercie A v Liberci

V pátek 13.4. se naše třída 3TA vydala a výlet. Přestože pátek třináctého bývá spojován se smůlou, nám se vyhýbala. Tedy... až na to když nám jednou nešla zapout kamera, ale to se určitě nepočítá.

Jaklo prví jsme se vydali do IQlandie. Nejprve jsme jako organizovaná skupina museli odevzdat batohy a pak už jsme se se mohli vrhout a prohlídku vědeckého centra.

První patro bylo zaplněno šploucháním vody a hudbou, jelikož tu byla tančící fotána. Také jsme si mohli nakreslit obrazec, který byl následně promítnut na vodní stěnu pomocí kapek vody.

Z vodní expozice jsme se přesunuli na expozici věnující se naší planetě, a vydali jsme se do samého nitra Země. Cestou jsem měla trošku strach. Byla tu tma až na pár červených větel. Dole jsme narazili na malý tunel, i na nějaké umělé krystaly.

Poté následovala ještě krátká procházka některých dalších expozic, ale já se budu věnovat rovnou pro mě nejsilějšímu zážitku - Science Show.

Tematem aší Sciece Show byly chemické a fyzikální reakce. A hlavní ,,hvězdou" show byl oheň. Bylo nám předvedeno několik pokusů, a já sama jsem si mohla odpálit ,,raketu" z petflašky. Pravda, líh zrovna nevoněl, ale byl to skvělý zážitek. Při některých pokusech jsme i v hledišti cítili teplo sálající z ohně.

Pak jsme donavštívili zbytek expozic a přesunuli se do Zoo, ale to už přenechám jiným...

Aktuální informace

17.10.2018

Ve čtvrtek 18.10. od 13 do 16 hodin můžete navštívit naši školu na prvním dni otevřených dveří. Další bude následovat ve středu 9.ledna.

14.10.2018

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2017-2018.

30.09.2018

Ředitel školy zveřejnil kánon literatutry pro maturitní zkoušku ve školním roce 2018 - 2019.

30.08.2018

Pro nárokování nově zaváděné slevy pro studenty ve veřejné dopravě lze využít průkazů ISIC!

Celý článek

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

Anketa

 
Je 8 týdnů letních prázdnin málo nebo moc?
Je to málo. 57 %
Stačí to. 37 %
Je to moc. 6 %
Celkový počet hlasů: 279
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

15.10.2018

Přinášíme termíny LVVZ 2019. V tabulce naleznete termín, třídy a vedoucího kurzu. Další informace dodáme do konce října.

celý článek
02.10.2018

Dne 27. září se v zámeckém parku v Lysé nad Labem uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu pro ZŠ a SŠ. Starší kategorii reprezentovala dvě chlapecká a jedno dívčí družstvo. Děvčata běžela okruh dlouhý 3 kilometry, chlapci 4,5 kilometru. Všechna naše děvčata doběhla ve velmi dobrých časech v první polovině startovního pole a tak nebylo pochyb, že se umístí. Nakonec z toho bylo první místo a jasný postup na krajské kolo v Kutné Hory 9.10.

celý článek
03.10.2018

Začala debatní sezóna, skončilo nám září, nymburskému debaťáku na OG se daří, aneb jak jsme se vydali na první debatní akci v gymnáziu Open Gate 🙂. 21. září jsme se vydali na cestu vlakem, jeli: Luisa a Zuzka na školení debatérů, já, Matěj a Tadeáš na otevřený turnaj, Martin na školení rozhodčích a Anselm jako rozhodčí společně s Martinou, která se k nám připojila v Praze.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.