Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Škola | základní info o škole

Nadcházející události

za 29 dnů 21.08.2024 akce pro veřejnost Den památky obětí invaze z roku 1968

Využití TV5 pro výuku FRJ

Využití TV5 pro výuku FRJ

Ve dnech 14. a 15. 3. proběhlo v Praze školení pro učitele FRJ zaměřené na práci s frankofonní televizí TV5 a obecně na práci s videem v hodinách cizího jazyka.

Celý článek

Březen - Měsíc čtenářů s tradiční besedou v Městské knihovně v Nymburce

Březen - Měsíc čtenářů s tradiční besedou v Městské knihovně v Nymburce

Dne 12. března 2013 jsme s naší třídou 3TB a třídou 2SA za doprovodu pí prof. Koláčné a pí prof. Suchánkové navštívili Městskou knihovnu v Nymburce.

Asi po 60 min. nás v knihovně vystřídaly třídy 1PA a 1PB s pí prof. Flesarovou a Oupickou.

Naším cílem bylo seznámit se se spisovatelkou Alenou Ježkovou a hlavně se starými pověstmi českými, které spisovatelka převyprávěla do moderní češtiny - přijatelné pro naši generaci.

Celý článek

Předávání francouzských jazykových diplomů DELF

Předávání francouzských jazykových diplomů DELF

V pondělí 18. března 2013 proběhne slavnostní předání diplomů DELF za účasti zástupce francouzské ambasády pana Marca Brudieux a ředitelky Francouzské aliance v Pardubicích paní Diany Bangoura. Pan Brudieux zároveň předá i ceny úspěšným účastníkům soutěže „Týden chuti“. 

Celý článek

2. reprezentační ples - v elegantním duchu

2. reprezentační ples - v elegantním duchu

Slyšíte rytmus waltzu?

Představujete si krásné společenské šaty? Ano, i takový byl 2. reprezentační ples Gymnázia Nymburk. Vybrali jsme pro vás nejkrásnější fotografie...

Celý článek

Školní kolo Zeměpisné olympiády 2012/2013

Školní kolo Zeměpisné olympiády 2012/2013
Školní kolo zeměpisné olympiády (ZeO) proběhlo na naší škole 5. března 2013. Do OK z celkových 69 účastníků postoupili:
Adéla Götzová (1PB), vítězka kat. A, Václav Jisl (2SA), vítěz kat. B, František Zajíc (4KB), vítěz kat. C, Bohumil Vrbík (6XA), vítěz kat. D, Jiří Mór (1A), druhý v kat. D, Ondřej Šmíd (4A), třetí v kat. D, Štěpán Hladík (8OB), čtvrtý v kat. D, Tomáš Vančura (8OB), pátý v kat. D
Celý článek

Výchovný koncert pro tercie v Rudolfinu

Dne 27. února 2013 pod vedením profesorek Poprové a Sedlaté navštívily obě paralelky tercií Gymnázia Nymburk generální zkoušku České filharmonie v pražském Rudolfinu. Jak upozorňovala sama paní profesorka Poprová, jednalo se o pestrou paletu hudby.

Celý článek

Soutěž dětských sólových recitátorů

Soutěž dětských sólových recitátorů

Tradičně jsme uspořádali opět po roce školní kolo v recitaci pro žáky nižšího gymnázia. Soutěž proběhla 27. 2. 2013 v režii předmětové komise ČJL, jejíž 3 členové tvořili i porotu. Letos jsme museli oželet účast mnohých recitátorů pro nemoc, lyžařský výcvik, případně jiné aktivity probíhající ve stejné době…

Děkujeme za účast K. Rejmanové / 1PB - 1. místo ve 3. kat./; A. Karbanové / 2SA - 2. místo 3. kat./; V. Siblíkové / 2SA - 3. místo 3. kat./; Hedvice Krátké / 2SB - 4. místo ve 3. kat. /; K. Lašové / 4KB - 1. místo ve 4. kat./; J. Luňáčkové / 4KB - 2. místo ve 4. kat./

Soutěžící se snažili; a proto jsme mohli s nadějí nominovat do každé kategorie dvě a dvě dívky /chlapci letos nesoutěžili/ do okresního kola.

Celý článek

Lyžnící zdraví z Rokytnice nad Jizerou!

Lyžnící zdraví z Rokytnice nad Jizerou!

Lyžníci ze sekundy B a tercie A zdraví z lyžařského kurzu! 

Fotogalerie z jednotlivých dnů LVVZ naleznete na níže uvedených odkazech.

 

Michal Hrstka

 

----------------------------

Fotogalerie - pátek+sobota (klikněte)

Fotogalerie - neděle (klikněte)

Evropský týden mozku

Dne 6. března jsme se v rámci biologického semináře zúčastnili přednášek Evropského týdne mozku, na nichž odborníci představili nové objevy a trendy ve výzkumu mozku. Na půdě Akademie věd jsme si vyslechli přednášku prof. MUDr. Josefa Syky, DrSc., z Ústavu experimentální medicíny AV ČR, „Které funkce mozku již umíme nahradit?“. Přednáška byla velmi poutavá a pro nás na vysoké vědecké úrovni.

Celý článek

Vlajka pro Tibet

Vlajka pro Tibet

Studenti předmaturitního semináře PMV se připojili k celosvětové akci Vlajka pro Tibet, která je připomínkou povstání tibetského lidu proti čínské okupaci z roku 1959. Společnými silami pak vytvořili 3 informační nástěnky, které jsou vystaveny v učebně č. 67 a mohou posloužit jako zdroj základních informací o Tibetu, Lhase, Potale či dalajlámovi.

Celý článek
<předchozí 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... 298 další >

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D.

Prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D. (*1982), imunoložka, molekulární bioložka, vědkyně v oboru molekulární medicíny, vedoucí samostatné výzkumné skupiny na Institutu biomedicíny univerzity ve švédském Göteborgu, absolvovala nymburské gymnázium v roce 2000.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První číslo Besed Času,

Leden 1903

První číslo Herbenových Besed Času, jež vyšlo pod titulem Slezské číslo

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.