Jazykový kurz Eastbourne

Jazykový kurz Eastbourne

Začátkem října se skupinka 12 studentů našeho gymnázia vypravila na krátkodobý jazykově-poznávací studijní pobyt do Anglie. Strávili týden v anglických rodinách s dopolední výukou angličtiny, ale měli také možnost poznat okolí Eastbourne. Prostřednictvím "zprávy z cest", kterou zpracoval František Zajíc (7MB), můžete nahlédnout do "podpalubí" výpravy...

Anglie 1. den

Minulý týden (4. - 10. 10. 2015) jsem byl spolu s dalšími vybranými studenty na jazykově-poznávacím zájezdu v Anglii. Bylo to skvělé!

Den 1., Sobota 3. 10.
Ještě nemám zabaleno. Odjíždí se přece až zítra v půl jedné. Mám celou noc a celé dopoledne. Jedu do Prahy a trávím čas se svými kamarády a se svou přítelkyní. Krásně strávená sobota. Už je čas jít. Trochu déle se loučím. Na nádraží dobíhám akorát tak abych viděl, jak mi ujíždí poslední vlak. Panikařím. Chytám se za vlasy a řvu zoufalstvím. Nakonec přespávám u přítelkyně a zjišťuji, že budu mít na balení hodinu čistého času. Ideální. Nastavuji si dva budíky.

Den 2., Neděle 4. 10.
Probouzí mne budík. Přitulím se a spím dál. Stačí, když vstanu na ten druhý budík. Druhý budík se dlouho neozývá. Kouknu na hodiny. První budík jsem zaspal. Mám 15 minut, abych došel na metro vzdálené 10 minut chůze. Tak-tak dobíhám metro. Lístek si koupit nestíhám. Na druhé zastávce přistupuje revizor. Přestupuji do jiného vagonu. Na nádraží přijíždím včas.

Nastupuju do vagonu a vlak odjíždí. Sedám si a zmožen únavou usínám. Probouzím se. Vlak odjíždí z Nymburka. Rychle běžím ke dveřím a skoro už za jízdy vystupuji z vlaku. Ještě, že jsem jel rychlíkem. Přestupuji. Nastavuji si dva budíky, abych nezaspal. Probouzím se a zamačkávám budík. Vystupuji. Vlak odjíždí. Zvoní mi telefon. Přítelkyně volá, abych nezaspal a včas vystoupil. I tak děkuju.

Přicházím domů. Jdu do pokoje. Přemýšlím, co si potřebuji sbalit. Usoudil jsem, že je to jen týden, že bych v případě potřeby přežil s tím, co mám na sobě a začínám do kufru (o kterém vůbec nemám ponětí, jestli odpovídá předepsaným rozměrům) házet náhodné věci. Přidávám jídlo. Pohodička, mám ještě 15 minut. Jdu do sprchy. Nějak neteče teplá. Trochu si hraji s kohoutkem. Výborně, ideální teplota. Počkat,  já vlastně pospíchám! Rychle se utírám. Chtěl jsem vyrážet před minutou. Volám na maminku do obýváku ahoj a vybíhám ze dveří. Vlak stíhám úplně v pohodě. Ještě minuta do odjezdu.

Vystupuji v Nymburce. Jdu si nakoupit pitivo, poněvadž jsem zjistil, že jsem si nesbalil ani kapku vody. Jdu ke gymnáziu. Nikdo nikde. Sedám si na schody a začítám se do žluté knihy (studijní text biologické olympiády). Dozvídám se spoustu zajímavých informací o evoluci. Přijíždí pan profesor Raja. Zanedlouho i ti ostatní. Pan profesor nás varuje, ať si přebalíme, ke kufrům se prý dřív než u hostitelských rodin nedostaneme. Odmítám si přebalovat a deleguji tento problém na své budoucí já. Beztak si dělá legraci. Určitě nás ke kufrům pustí. Přijíždí obrovský oranžový autobus. Vystupuje naše průvodkyně Monča. Pěkná, říká Pája Souček. Vskutku.

Nasedáme do autobusu. Nás je 12, cestou nabereme ještě jednu skupinku ze ZŠ Lužná u Rakovníka. Malé děti, 7. - 9. třída. Alespoň bude co jíst, až dojdou zásoby, říká Bořek Kolář. Tou dobou jsme ještě nevěděli, jak blízko je k pravdě. Děti nastupují. Hladina hluku v autobuse se zpětinásobila. Monča rozdává kvízy. Prý se budou vyhodnocovat na konci zájezdu. Hlavní je, neztratit je. Rozhoduji se spát. Probouzím se na prý poslední české benzínce. Čurací pauza. Cestou zpět z toalety do busu objevuji na zemi ležící stoh časopisů Playboy, očividně na vyhození. Inu, jsem dospělý. Beru si jeden výtisk. Znovu se rozjíždíme. Chlubím se svým úlovkem. Jsem kárán, že jsem jich nevzal víc. Po přečtení několika článků usínám.

Probouzím se na německé benzince. Čurací pauza. Před toaletami je ohromný dav lidí. Čekám a pro zkrácení času se dívám po dívkách. Najednou zjišťuji, že dav je tvořen výhradně dívkami. Vskutku, pánské toalety jsou prázdné. Zaplatím 70 centů a dostanu kupon na 50. Dáváme s Bořkem dohromady své kupony a kupujeme mentosky. V rámci utužení mezinárodních vztahů nabízíme jedné Němce. Poděkuje česky. Prý jedou do Anglie na jazykový kurz. Bezva, alespoň tam nebudeme sami. Jdu do autobusu, usínám.

Probouzím se na německé benzince. Nechce se mi. Spím dál.

 

Pokračování…

Zobrazeno: 6410x

Aktuální informace

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D.

Doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D. (* 20. 10. 1979), expert v oblasti bezpečnosti a kvality potravin, botaniky, bylinářství, vedoucí Katedry kvality zemědělských produktů na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze, absolvoval na našem gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
03.02.2024

Ve čtvrtek 1. února jsme na schůzce Klubu moderní historie přivítali velice vzácného hosta. Se členy klubu přijel besedovat spisovatel, knihkupec, nakladatel a milovník historie, pan Jiří Padevět. S ohledem na okruh zájmu pana Padevěta a náplň činnosti klubu bylo téma besedy zřejmé, život ve dvou totalitách.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.