Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Škola | základní info o škole

Nadcházející události

dnes 14.05.2026 sportovní akce Okresní kolo v atletice pro 8. - 9. třídu ZŠ
zítra 15.05.2026 projekt Bronzová expedice PŘÍPRAVNÁ KAB + 1A + QB
pozítří 16.05.2026 projekt Bronzová expedice PŘÍPRAVNÁ KAB + 1A + QB
za 3 dny 17.05.2026 zahraniční exkurze Un mois chez toi
za 4 dny 18.05.2026 zahraniční exkurze Un mois chez toi
za 5 dnů 19.05.2026 projekt Brána k druhým
za 5 dnů 19.05.2026 zahraniční exkurze Un mois chez toi

Výsledky přijímacích zkoušek - čtyřleté studium

Ředitel školy zveřejňuje dne 22/4/2015 podle zákona č. 561/2004 Sb.:

Doporučujeme k nahlédnutí "komentář k pořadí", který řeší další postup zákonných zástupců uchazeče.

Celý článek

Zprávy z Limoges - osmifinále

Zprávy z Limoges - osmifinále

Osmifinále - drama až do konce!
"Byl to nejlepší mládežnický zápas, jaký jsem kdy viděl!" - Jiří Hybler; "Bylo to úžasné, kluci hráli jako o život!" - Pavel Beneš.
Takto hodnotí vystoupení družstva chlapců Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce na mistrovství světa školního basketbalových družstev oba trenéři. 

Celý článek

Zprávy z Limoges

Zprávy z Limoges

Baskeťáci jsou mezi 16 nejlepšími školními družstvy světa!

Po první části mistrovství - 2 vítězství a jedna prohra. První reportáž z místa konání!

16. dubna 2015 se vydalo družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce na sedmnáctihodinovou cestu autobusem na mistrovství světa školních družstev soutěže ISF v basketbalu chlapců do Francie do Limoges. Po  příjezdu následovala několikahodinová akreditace a další čekání na ubytování na hotelu Apart. Každý den ráno po snídani odjíždíme autobusem do některé z 8 sportovních hal, ve které hrajeme svá utkání a sledujeme některé další zápasy 32 družstev chlapců a 28 družstev dívek, které se na soutěž sjely.

Celý článek

Exkurze 1.A do Poslanecké sněmovny PČR a na Hrad

Exkurze 1.A do Poslanecké sněmovny PČR a na Hrad

Dne 16. dubna 2015 se nám díky přijímacím zkouškám a paní profesorce Mahnelové dostalo pocty navštívit budovy Poslanecké sněmovny PČR, Prahu a její krásy.

Doprovázely nás pí profesorky H. Mahnelová a J. Koláčná.

 

Celý článek

Odjezd basketbalistů do Francie

Odjezd basketbalistů do Francie
Včera 16. 4. 2015 odjelo družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce na Mistrovství světa středních škol v basketbale, které se koná ve francouzském městě Limoges. Účast na tomto turnaji si vybojovali hráči vítězstvím na Mistrovství České republiky. Na soupisce se nacházejí tito hráči: Dlugoš Theodor, Sarna Patrik, Kotásek Eduard, Šiler Martin, Zajíček Vojtěch, Novotný Filip, Ivan Marek, Kolář Martin, Vitek Mikuláš, Bubeník Adam, Kosík Lukáš a Szita Jiří. Družstvo vedené Jiřím Hyblerem, profesorem gymnázia, a Pavlem Benešem, hlavním trenérem družstva U17, se ve skupině utká Lotyšskem, Arménií a Maďarskem.
Celý článek

Kvalifikace na republikové finále (kategorie IV) tentokrát basketbalistům nevyšla

Kvalifikace na republikové finále (kategorie IV) tentokrát basketbalistům nevyšla

Jindřichův Hradec hostil kvalifikační turnaj, kterého se zúčastnily kromě našeho týmu ještě družstva Písku a Klatov. Naše chlapce čekalo nejprve utkání s Klatovami, které jsme po relativně vyrovnaném průběhu porazili rozdílem pěti bodů 35:30. Dle rozlosování jsme hráli hned následující zápas, takže po krátké pauze jsme se postavili týmu z Písku, který byl však nad naše síly. V zápasu jsme sice měli několik pěkných momentů, především ze strany Lukáš Mareše, ale od třetí čtvrtiny soupeř dominoval a navyšoval vedení až na konečných 52:28. Náš tým tak zakončil své účinkování v této soutěži 2. místem a skončil tak těsně před branami republikového finále. 

Celý článek

Minivolejbal: okresní kolo ZŠ

Minivolejbal: okresní kolo ZŠ

V úterý 14. 4. 2015 se v hale ZŠ Komenského v Nymburce uskutečnil 3. ročník MINIVOLEJBALU TROJIC pro ZŠ. Na organizaci turnaje se ve spolupráci s Centrem sportu Volleyball Nymburk podílela i naše škola.

Turnaje se zúčastnilo 18 trojic ze čtyř škol:

Celý článek

Soutěž ISF Basketball

Soutěž ISF Basketball

Od 16. 4. do 26. 4. se ve Francii v Limoges družstvo basketbalistů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce zúčastní poprvé v historii školy soutěže ISF - mistrovství světa školních družstev, do které se probojovalo po vítězství v republikovém finále.

Celý článek

Umění konverzovat po francouzsku

Umění konverzovat po francouzsku

Konverzační umění je jedna z důležitých životních dovedností. Když se ale začne konverzovat francouzsky na naší škole, znamená to, že se koná krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzštině.

Celý článek

Němčina nekouše

31.03.2015
Němčina nekouše

Že němčina opravdu nekouše, a že to není zase tak hrozný a uším neladící jazyk, se pokoušela přesvědčit studenty primy a sekundy B lektorka Tandemu Petra Zahradníčková. Možná jim také usnadnila výběr druhého cizího jazyka, který je už brzo čeká.

Celý článek
<předchozí 1 ... 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... 346 další >

Aktuální informace

11.05.2026

V pátek 15.5. se konají v učebně 29 nostrifikační zkoušky. Časový harmonogram

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

14.04.2026

Děvčata po sedmi letech vybojovala vítězství a postup do krajského kola. Kluci tentokrát na kraj nedosáhli.

celý článek
18.04.2026

V sobotu  11.4. se třídy 3TA, 3TB a dva studenti sekundy vydali na dobrodružnou cestu do Anglie. Za milého doprovodu p. Králové, Hubáčkové, p. Otradovského a paní průvodkyně Dáši jsme společně překonali Lamanšský průliv. Na trajektu jsme si za nepříznivých větrných podmínek užili východ slunce s křídovými útesy. Okolo deváté hodiny ranní nás přivítala slunečná Cambridge. Naše uťapané nožičky uspokojily loďky, jež nás po řece Cam provezly rozkvetlým univerzitním městem. Nejvíce času jsme strávili v King´s college a její katedrále. Večer nás naše hvězdná čtveřice a skvělí řidiči dovezli k našim hostitelským rodinám, kde jsme strávili další 4 noci.

Ráno jsme se po snídani vydali na místa srazu, odkud jsme autobusem jeli do školy. Ve škole jsme měli 3 hodinovou výuku angličtiny a pak následoval výlet do města Ely. Tam jsme navštívili krásnou čajovnu, kde jsme ochutnali černý čaj s mlékem a místní sladký zákusek s krémem a džemem. Poté jsme se vydali procházkou po městě zpět k autobusu a jeli do leteckého muzea Duxford. Na místě na nás čekal milý průvodce, který nás celým areálem provedl a zodpověděl všechny naše otázky týkající se historie letadel. Po ukončení prohlídky jsme si mohli v obchůdku zakoupit suvenýry. Poté jsme se vydali zpět k našim hostitelským rodinám.

V úterý ráno  jsme po snídani opět vyrazili do školy, kde jsme měli 3h výuky a poté jsme si mohli koupit oběd v Eatery (kantýna). Ve 12:30 jsme vyrazili do Sandringhamu, kde jsme si prošli královské místnosti, podívali se do starých stájí, navštívili místní kostel a paní průvodkyně nás také provedla zámeckými zahradami. Sandringham je venkovské královské sídlo, které se nachází na východní straně Anglie. Vystavěný roku 1865. Královská rodina sem jezdí trávit Vánoce 24. prosince. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí, například: první král, který vlastnil zámek byl Edward VII., kořeny královské rodiny sahají do Německa a také že královna Alžběta II. vlastnila závodní koně a za svůj život chovala více než 30 psů plemena Corgi. Po dokončení prohlídky jsme si mohli zakoupit suvenýry v místním obchůdku. Navečer jsme se vrátili do Cambridge ke svým hostitelským rodinám.

Ve středu jsme výuku na škole úspěšně zakončili a všichni dostali certifikáty. Poté jsme nasedli do autobusu a vyjeli směr Hunstanton beach. Po zhruba dvouhodinové cestě jsme dorazili na místo, kde se nám naskytl nádherný pohled na Severní moře. Zde byla možnost ochutnat tradiční jídlo fish and chips. Poté jsme se vydali po pobřeží směr Hunstanton cliffs, tzv. trojbarevné útesy. Tam jsme se po krátkém rozchodu a mnoha fotkách s přílivem vrátili k autobusu a zpět do hostitelských rodin na večeři.

Poslední čtvrteční ráno nás rodiny vyprovodily dříve, rozloučili jsme se a po dvouhodinové cestě jsme dorazili do Londýna. Prohlídku jsme začali na lodi po Temži, viděli jsme mj. Shard,  Tower, London Eye, Parlament a projeli jsme pod Tower Bridge a Millenium Bridge, až do samotného centra města. Zde jsme procházeli kolem známého  Big Benu, Westminsterského opatství a nemohli jsme si nechat uniknout fotky u červených telefonních budek. K vidění byly také známé památky jako Buckinghamský palác a památník žen z druhé světové války. Kolem půl třetí jsme navštívili China Town, kde jsme měli čas na oběd a nákup posledních suvenýrů. Poté nás čekala již jen cesta k autobusu, večerní Doverské útesy, trajekt a noční přejezd domů.

Celý zájezd jsme si moc užili, odnášíme si plno znalostí, zážitků a desítky kilometrů v nohách.

Studenti tercie A+B

celý článek
17.04.2026

Sportovně charitativní akce se skutečnila na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce, kde se do ní zapojili studenti a studentky maturitního ročníku.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR, nadací Konto Bariéry a spolkem Bezpečná společnost připravilo sportovně charitativní akci s názvem „Přes Bariéry s policií“.

celý článek