Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině
Dne 1.3.2024 pokračovala soutěž konverzace v anglickém jazyce okresním kolem.
Alumni beseda s archeologem Mgr. Pavlem Snítilým
FOTOGALERIE Z BESEDY (Z FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY)
Na letošní třetí alumni besedu jsme přizvali absolventa gymnázia z roku 1994. Je jím Mgr. Pavel Snítilý, archeolog a zástupce ředitele Městského muzea v Čelákovicích. V nymburské knihovně ve čtvrtek 29. února 2024 nám od 17.30 hodin popíše mj. moderní archeologické metody v besedě nazvané: Archeologie pod vaším domem?
Kamdu | KudyKampus
V podzimních měsících roku 2023 využilo šest studentů našeho gymnázia možnosti zúčastnit se workshopů v projektu KudyKampus, který se nyní přejmenoval na Kamdu. S inspirátory z oblasti byznysu, neziskovek, umění, vědy nebo médií prošli průpravou v tzv. měkkých dovednostech (soft skills), kterým se středoškolská výuka věnuje jen okrajově. V jarním semestru 2024 workshopy pokračují a mohou se jich zúčastnit i další zájemci. A pro snazší rozhodování, jestli jsou vynaložené peníze v rovnováze s osobním přínosem pro mladého člověka a zameškáním v ten den ve škole, jsme získali od účastníků z naší školy jejich zpětnou vazbu.
20 250 Kč z charitativní sbírky ke Dni válečných veteránů 2023!
V listopadu 2023 se naše škola stala sbírkovým místem, ale studenty z Klubu moderní historie jste mohli potkat i v ulicích našeho města se sbírkovými krabičkami naplněnými vlčími máky. Podařilo se jim celkem vybrat 20 250 Kč.
Otevřená věda - naši stážisté podávají raport na konferenci
DOPLNĚNA FOTOGALERIE
Už uplynul rok od toho, kdy se studenti hlásili do projektu Otevřené vědy a dostali zprávu, že byli vybráni na odborné pracoviště Akademie věd, aby se zapojili do týmu a společně bádali.
V minulém týdnu 22. - 24. 11. 2023 v Praze probíhala Studentská vědecká konference OV 2023 a bylo třeba předvést výsledky daného projektu - jednotlivce nebo týmu - před plným sálem.
Nejlepší práce byly vyhodnoceny a odměněny peněžitou cenou. Z Gymnázia BH v Nymburce se jednalo o druhou cenu pro Jáchyma Vodenku (8OA) s peněžitou odměnou 15 000 korun a třetí cenu pro Barboru Šídovou (7MB) s částkou 10 000 korun.
Děkujeme všem za jejich dobrou práci a reprezentaci mladé generace, která chce tento svět poznávat a posouvat hranice vědění díky možnostem, které se nabízejí a otvírají brány vědeckých ústavů.
Každý rok máme poměrně velkou skupinu účastníků. Letos se konference účastnili s těmito pracemi:
Barbora Šídová (7MB): Experimentální archeologie - testování nástrojů k drcení a mletí, 🎦
Jan - Jakub Vonášek (8OA): Multi Role UAV aircraft design methods,
Jáchym Vodenka (8OA): Interakce rostlin a půdy a její důsledky pro koexistenci druhů,
Veronika Košťálová (6XB): Bioinformatika a její aplikace pro sestavování dosud neznámých genů u ptáků,
Štěpánka Křížová (4A): Vliv endokrinních disruptorů na vývojovou kompetenci savčích oocytů,
Vokáčová Eliška (7MA): Faktory ovlivňující ionosféru středních šířek,
Kovářová Veronika (7MA): Interdisciplinární výzkum pravěkých hrobů a pohřebišť - aktuální trendy,
Vávrová Anna - naše loňská maturantka: Konstrukce laditelných zdrojů bílého světla.
Prváci se na workshopu seznámili s debatou
Se základy debatování se seznámili žáci třídy 1A na workshopu Debata letem světem od Asociace debatních klubů. Ten proběhl minulé pondělí 23. října pod vedením Martina Novotného a Matěje Pillera, kteří jsou absolventi naší školy. Oba jsou zároveň trenéry debatního klubu na naší škole.