Den Země

Den Země

S blížícím se koncem dubna jsme měli my všichni možnost vyjít ven do přírody a zapojit se do úklidu naší planety. Děkujeme dobrovolníkům z řad učitelů, žáků a rodičů, zkrátka všem, kteří se rozhodli do našeho letošního projektu zapojit. Bylo velmi těžké vybrat někoho, kdo by byl opravdu nejlepší. A protože zapojených bylo mnoho, rozhodli jsme se tedy jako vítěze vyhlásit vás všechny. Věříme, že jste si tento den za krásného počasí užili a doufáme, že příští rok budeme mít možnost to společně zopakovat, snad už za lepších podmínek a třeba i všichni dohromady.

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

prof. MgA. Josef Krofta

prof. MgA. Josef Krofta (30. 3. 1943-18. 3. 2015), divadelní režisér, loutkoherec a vysokoškolský pedagog, držitel prestižní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství, absolvoval v roce 1960.

Svět v roce založení školy

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.

Nejčtenější

01.07.2026

Sdílíme aktualitu našeho zřizovatele, Středočeského kraje.

celý článek
02.07.2026

Do 21. ročníku projektu Otevřená věda 2026 byl vybrán půltucet studentů naší školy. Jejich vědecká kariéra tak může začínat přímo na Akademii věd České republiky. Dalších více než dvacet ve školním roce 2025/2026 navázalo obdobnou spolupráci (nebo už spolupracuje) na jiných odborných pracovištích nebo ve vědeckých laboratořích. Ochoty externistů vést studenty naší školy při jejich "prvních krůčcích" ve vědeckém světě si velice vážíme. Někteří externisté jsou rodiči jiných studentů naší školy a někteří bezplatně vedou už několikátého zájemce, který na školu chodí.

celý článek
01.07.2026

Univerzitní a kariérní den pro předmaturanty v pondělí 25. května 2026 se na naší škole konal již po páté. Stejně jako loni si studenti 7MAB a 3A mohli omezeně zvolit program, kterého se chtějí zúčastnit. Byl uspořádán do tří bloků a probíhal v době ústních maturit, kdy se obvykle musí suplovat těmi z kolegů, kteří právě nemusí sedět v maturitních komisích. Na nymburské Hrabalovo gymnázium zavítali hosté ze tří vysokých škol a dvou velkých firem, aby inspirovali naše studenty k dalšímu rozvoji jejich počínající kariéry.

celý článek