Venezuelská krize

8. únor 1903

Ve Washingtonu skončila konference věnovaná venezuelské krizi.

Venezuelu na ní zastupoval bývalý americký vyslanec v Caracasu. Spolu se zástupci Německa, Británie a Itálie dohodl způsob splácení dluhu, který vznikl na majetku britských a německých společností v průběhu venezuelské občanské války v roce 1899.

Absolvoval v roce 1939.

Narodil se 3. 10. 1921 v Poděbradech, zemřel 11. 1. 1996 v Bratislavě. Od r. 1952 do r. 1957 pracoval ve Státním archeologickém ústavu v Nitře jako vedoucí odborné dokumentace.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (…12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.