Ella Malíková

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

V Praze pak studovala architekturu na VŠUT a Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy – obor výtvarná výchova, deskriptivní geometrie, matematika. Jejími učiteli zde byli nár. umělec Cyril Bouda, akad. mal., Martin Salcman, akad. mal. a nár. umělec Karel Lidický, akad. sochař. Po studiích působila jako profesorka výtvarné výchovy na Gymnáziu v Českém Brodě, Základní škole v Nymburce, Gymnáziu v Poděbradech a od r. 1967 do r. 1983 na Gymnáziu v Nymburce. Celou svoji pedagogickou činnost zaměřila na rozvoj dětského výtvarného talentu. V r. 1962 založila se svým manželem dr. Vladimírem Malíkem výuku výtvarného oboru na tehdejší Lidové škole umění v Nymburce. Řada jejich žáků se stala profesionálními výtvarníky, např. akad. mal. Petr Říha, docent na VŠUMPRUM v Praze, akad. mal. Eva Heřmanská, akad. mal. Jindřich Culek, restaurátor Středočeské galerie v Praze, a další. Ve svém volném čase se zabývá malbou a grafickými technikami.

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.