Setkání školních samospráv

Setkání školních samospráv

V dnešní době je studentský parlament, rada či senát snad na každé druhé střední škole a jako houby po dešti se objevují další iniciátoři jejich vzniku na dalších školách. Samotný vznik parlamentu je ale někdy opravdu velmi náročný proces, natož pak udržování parlamentu v chodu a příprava různých akcí, zviditelnění parlamentu na škole, motivace členů pro činnost v parlamentu… 

Mohli bychom vyjmenovat spoustu dalších témat a problémů, se kterými se studentské samosprávy musí potýkat. Proto je dobré vyměnit si zkušenosti mezi parlamenty a poznat, jak to dělají jinde.

Právě tomu se věnovalo Setkání studentských parlamentů na našem gymnáziu, které proběhlo ve dnech 2. a 3. března. Naši hosté z několika blízkých i vzdálených škol z celé ČR měli možnost vidět zasedání našeho parlamentu, diskutovat o mnohých tématech týkajících se studentských samospráv, prohlédnout si naši školu. Byly jim představeny mnohé akce, které náš parlament organizuje, dále také Česká středoškolská unie – organizace bojující za práva studentů v rámci celé republiky, a její cíle.
Program byl opravdu nabitý a my pevně věříme, že se našim hostům líbil a že v předávání zkušeností budeme pokračovat i dál.

Více fotografií zde 

facebooková událost

 

Zobrazeno: 9107x

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D.

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D., expert v oboru početních neurověd, fyzik, matematik, statistik, vedoucí Oddělení Početních neurověd Fyziologického ústavu AV ČR, v. v. i., laureát prestižní ceny Otto Wichterleho, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1997.

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

20.03.2026

Ve čtvrtek 19. 3. hostilo naše gymnázium jako každý rok krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Kromě organizační stránky nám soutěž přinesla i velmi pěkné zprávy. Naši studenti zvítězili ve třech kategoriích a postupují do ústředního kola.

celý článek
19.03.2026

Ve středu 18. března se na Gymnáziu Na Zatlance konal další ročník Studentského projektového fóra. Naši školu letos v humanitní sekci reprezentovali Veronika Pilařová a Karolína Škaroupková s projektem V síti AFYN a Max Jelínek se svou prací Propagační video školy. Oba projekty byly oceněny porotou.

celý článek
29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek