Písemné maturitní zkoušky

Od středy 2.5. píší maturanti dle jednotného testovacího schématu písemné části maturitních zkoušek. Pozvánky ke zkouškám studenti obdrželi elektronicky. Studenti se dostaví ke zkoušce s dostatečným časovým předstihem do zkušebních místností. Jmenné seznamy studentů v jednotlivých učebnách budou v pondělí vyvěšeny ve vestibulu školy a na dveřích učeben. Všichni se dostaví s průkazem totožnosti. Použití jakékoli jiné než povolené pomůcky či formy nesamostatné práce jsou zakázány a bude na ně nahlíženo jako na hrubé porušení pravidel maturitní zkoušky. Seznam povolených pomůcek:

MAT - didaktický test - matematické, fyzikální a chemické tabulky (do učeben zajistí v plném počtu škola) + kalkulátor bez grafického režimu, řešení rovnic a úprav algebraických výrazů + rýsovací potřeby (pravítko s ryskou, úhloměr, kružítko, tužka). Místo tabulek si studenti mohou přinést povolené souhrny vzorců, které předloží před konáním písemné zkoušky ke kontrole zadavateli v příslušné učebně.

NEJ, RUJ - písemná práce - slovníky zajistí škola

ANJ - písemná práce - v každé učebně k dispozici 6 slovníků. Pokud si někdo chce ke zkoušce přinést svůj vlastní slovník k písemné práci z anglického jazyka (slovník bez přílohy věnované písemnému projevu), odevzdá ho nejpozději v pondělí 30.4. podepsaný na přední straně svému vyučujícímu angličtiny, který mu zkontrolovaný slovník do učebny v den zkoušky připraví.

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Marta Balejová

Marta Balejová (*8. 5. 1953), zpěvačka a textařka, jedna z nejvýznamnějších českých šansoniérek, zabývajících se tímto specifickým hudebním žánrem, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1972 pod svým rodným příjmením Marta Fuglová.

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

19.11.2025

Kdy? 10. - 14. listopadu 2025 (pondělí až pátek)

Kde? Gymnázium Bohumila Hrabala, Lidice, Praha, Nymburk

Kdo? 7 studentů BBS Westerburg + 19 našich studentů VG 

(Kateřina Krátká, Klaudie Horáková, Anežka Zemanová, Jakub Holeček ze 7MA, Adéla Burianová, Tereza Zelenková, Michaela Kosmálová, Radek Šos, Jan Nosál, Filip Nosek, Michal Hamtil ze 7MB, Tereza Hradilová, Kristýna Kupcová, Eliška Semrádová ze 3A, Šimon Busta z 8OA, Jana Němcová, Žaneta Valentová, Blanka Dohnalová, Sofie Zakrevská z 8OB)

S kým? Tereza Plechlová a Dita Grusová + Björn Bergmann a Nico Verbeck

Co? Gymnázium Bohumila Hrabala: projekt k tématu společné historie našich států

Lidice: beseda s panem Jiřím Pitínem, který je jedním z mála lidických dětí, které přežily vyhlazení obce nacisty v rámci heydrichiády; návštěva Památníku Lidice a komentovaná prohlídka v německém jazyce 

Praha: bojovka na Karlově mostě a Kampě

celý článek
26.11.2025

Skončilo čtyřleté čekání na postup z úvodní fáze florbalového Subterra cupu. Z kolínského turnaje přivážíme jasné vítězství.

celý článek
13.11.2025

S velkým potěšením oznamujeme start jedinečného mezinárodního projektu, do kterého se zapojili naši studenti primy. Cílem je navázat nová přátelství a procvičit si cizí jazyky neobvyklou a velmi osobní formou – ručně psanými dopisy!

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.