Maturitní ples 8OB
První z letošních maturitních plesů je již úspěšně za námi a v tomto článku přinášíme první fotografie ze slavnostního nástupu třídy 8OB. Ples se konal v sobotu 10. ledna 2015 v sále Sportovního centra Nymburk na Zálabí.
První z letošních maturitních plesů je již úspěšně za námi a v tomto článku přinášíme první fotografie ze slavnostního nástupu třídy 8OB. Ples se konal v sobotu 10. ledna 2015 v sále Sportovního centra Nymburk na Zálabí.
Informace a prodej vstupenek na 2. Ples Spolku absolventů gymnázia 13/3/2026
pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka
Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).
Miroslav Mašek (14. 2. 1922-5. 5. 1945), jedna z obětí květnového povstání v roce 1945 v Čelákovicích, absolvoval na naší škole roku 1941. Jeho smrt na místě, kde spolu se svým přítelem Zdeňkem Austem (1921-5. 5. 1945) oba padli při plnění strážního úkolu, připomíná po stavbě nového železničního mostu přes Labe na jeho levém břehu obnovený pomník.
17. prosinec 1903
Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.
Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.
Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.
Beseda s investigativní novinářkou Zdislavou Pokornou, které se zúčastnili studenti společenskovědních a politologických seminářů z předmaturitních a maturitních ročníků, se setkala s velmi pozitivním ohlasem. Studenti projevili výrazný zájem o probíraná témata, aktivně se zapojovali do diskuse a kladli řadu promyšlených a věcných dotazů, které svědčily o jejich orientaci v současném společenském dění.