Adaptační kurz 1A

Adaptační kurz 1A

V pátek ráno se před budovou gymnázia objevilo pár studentů s naplněnými krosnami a batůžky - třída 1A se totiž chystala na adaptační kurz. První 4 hodiny probíhala normální výuka ve škole a poté hurá směrem do Rokytnice.

Po příjezdu na parkoviště ještě nikdo netušil, jaký kopec budeme muset s velkým nákladem zdolat. Když se nám to konečně podařilo, všichni se s úlevou shromáždili ve společenské místnosti a paní profesorka Poprová nás seznámila s chodem na chatě. Po nutném vybalení a povlečení postelí jsme se hned vydali na první procházku na Dvoračky. Cesta byla opět hodně do kopce, ale na konci jsme si v místní restauraci dali malé občerstvení. Po návratu jsme se šli poprvé seznámit s jídelnou a všichni byli velmi spokojení. Po večeři už pro nás měla připravený program dvě děvčata ze 3. ročníku a hráli jsme poznávací hry. Den poté byl v plánu výlet do centra Rokytnice. Jelikož od samého rána pršelo, vyšli jsme až v odpoledních hodinách. Naším cílem bylo také muzeum dřevosochání, které jsme ale kvůli malému zájmu studentů nenavštívili. Část z nás se vydala s paní prof. Poprovou do Tesca v Rokytnici, kde jsme si zakoupili pití a různé dobroty. Po návratu na chatu nás čekala už jen výborná večeře a program v podobě her a společného zpěvu. V neděli jsme měli plánovaný výlet do Harrachova, ale jelikož jsme se probudili do deštivého rána, nezbylo nám nic jiného než čekat. Celé nedělní dopoledne jsme věnovali dalším seznamovacím hrám, které měly zocelit kolektiv naší třídy. Odpolední plán byl takový, že bychom se vydali autobusem do Harrachova, vyjeli na Čertovu horu lanovkou a poté se pěšky vrátili až do Rokytnice. Ale jelikož nám počasí nepřálo, tak jsme si dali rozchod ve městě a koupili si nějaké drobnosti, popřípadě poseděli v restauraci, kde jsme si objednali něco k zakousnutí. V neděli večer nastalo to, na co jsme se všichni těšili, a to byla diskotéka, kterou si všichni užili a skvěle se bavili. V pondělí ráno jsme si přivstali, abychom stihli všechno uklízení. V půl 8. jsme vyrazili na snídani a naposledy si vyšli svůj oblíbený kopeček do horní chaty. Po vydatném jídle jsme se odebrali na chatu, dobalili jsme si věci a začali s velkým úklidem. Rozdělili jsme se na skupinky a každá dostala za úkol uklidit jinou místnost. Po úklidu jsme se rozloučili s chatou a vyrazili k autobusu, který na nás již dole čekal. Cestou jsme potkali primány a popřáli jim hezký týden. V půl 11. jsme vyrazili autobusem do Nymburka. Cestou jsme vzpomínali na skvělé zážitky a kopu srandy. Ke gymnáziu jsme dorazili okolo půl 1. Rozloučili jsme se s paní učitelkou a vydali k domovu.

Petrusová Iva, Soukupová Tereza, Stará Bára, Plaček Petr

Zobrazeno: 6804x

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

Bedřich Feuerstein (15. 1. 1892–10. 5. 1936), světově proslulý architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit, výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie, absolvoval na naší škole v roce 1910.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.