Adaptační kurz 1A

Adaptační kurz 1A

V pátek ráno se před budovou gymnázia objevilo pár studentů s naplněnými krosnami a batůžky - třída 1A se totiž chystala na adaptační kurz. První 4 hodiny probíhala normální výuka ve škole a poté hurá směrem do Rokytnice.

Po příjezdu na parkoviště ještě nikdo netušil, jaký kopec budeme muset s velkým nákladem zdolat. Když se nám to konečně podařilo, všichni se s úlevou shromáždili ve společenské místnosti a paní profesorka Poprová nás seznámila s chodem na chatě. Po nutném vybalení a povlečení postelí jsme se hned vydali na první procházku na Dvoračky. Cesta byla opět hodně do kopce, ale na konci jsme si v místní restauraci dali malé občerstvení. Po návratu jsme se šli poprvé seznámit s jídelnou a všichni byli velmi spokojení. Po večeři už pro nás měla připravený program dvě děvčata ze 3. ročníku a hráli jsme poznávací hry. Den poté byl v plánu výlet do centra Rokytnice. Jelikož od samého rána pršelo, vyšli jsme až v odpoledních hodinách. Naším cílem bylo také muzeum dřevosochání, které jsme ale kvůli malému zájmu studentů nenavštívili. Část z nás se vydala s paní prof. Poprovou do Tesca v Rokytnici, kde jsme si zakoupili pití a různé dobroty. Po návratu na chatu nás čekala už jen výborná večeře a program v podobě her a společného zpěvu. V neděli jsme měli plánovaný výlet do Harrachova, ale jelikož jsme se probudili do deštivého rána, nezbylo nám nic jiného než čekat. Celé nedělní dopoledne jsme věnovali dalším seznamovacím hrám, které měly zocelit kolektiv naší třídy. Odpolední plán byl takový, že bychom se vydali autobusem do Harrachova, vyjeli na Čertovu horu lanovkou a poté se pěšky vrátili až do Rokytnice. Ale jelikož nám počasí nepřálo, tak jsme si dali rozchod ve městě a koupili si nějaké drobnosti, popřípadě poseděli v restauraci, kde jsme si objednali něco k zakousnutí. V neděli večer nastalo to, na co jsme se všichni těšili, a to byla diskotéka, kterou si všichni užili a skvěle se bavili. V pondělí ráno jsme si přivstali, abychom stihli všechno uklízení. V půl 8. jsme vyrazili na snídani a naposledy si vyšli svůj oblíbený kopeček do horní chaty. Po vydatném jídle jsme se odebrali na chatu, dobalili jsme si věci a začali s velkým úklidem. Rozdělili jsme se na skupinky a každá dostala za úkol uklidit jinou místnost. Po úklidu jsme se rozloučili s chatou a vyrazili k autobusu, který na nás již dole čekal. Cestou jsme potkali primány a popřáli jim hezký týden. V půl 11. jsme vyrazili autobusem do Nymburka. Cestou jsme vzpomínali na skvělé zážitky a kopu srandy. Ke gymnáziu jsme dorazili okolo půl 1. Rozloučili jsme se s paní učitelkou a vydali k domovu.

Petrusová Iva, Soukupová Tereza, Stará Bára, Plaček Petr

Zobrazeno: 7401x

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

RNDr. Milada Křížová

RNDr. Milada Křížová (*5. 3. 1985), meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, televizní moderátorka relací Počasí v České televizi, trenérka atletiky a organizátorka běžeckých soutěží, maturovala na naší škole v roce 2004 pod svým dívčím příjmením Šandová.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (†12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.