Adaptační kurz 1A

Adaptační kurz 1A

V pátek ráno se před budovou gymnázia objevilo pár studentů s naplněnými krosnami a batůžky - třída 1A se totiž chystala na adaptační kurz. První 4 hodiny probíhala normální výuka ve škole a poté hurá směrem do Rokytnice.

Po příjezdu na parkoviště ještě nikdo netušil, jaký kopec budeme muset s velkým nákladem zdolat. Když se nám to konečně podařilo, všichni se s úlevou shromáždili ve společenské místnosti a paní profesorka Poprová nás seznámila s chodem na chatě. Po nutném vybalení a povlečení postelí jsme se hned vydali na první procházku na Dvoračky. Cesta byla opět hodně do kopce, ale na konci jsme si v místní restauraci dali malé občerstvení. Po návratu jsme se šli poprvé seznámit s jídelnou a všichni byli velmi spokojení. Po večeři už pro nás měla připravený program dvě děvčata ze 3. ročníku a hráli jsme poznávací hry. Den poté byl v plánu výlet do centra Rokytnice. Jelikož od samého rána pršelo, vyšli jsme až v odpoledních hodinách. Naším cílem bylo také muzeum dřevosochání, které jsme ale kvůli malému zájmu studentů nenavštívili. Část z nás se vydala s paní prof. Poprovou do Tesca v Rokytnici, kde jsme si zakoupili pití a různé dobroty. Po návratu na chatu nás čekala už jen výborná večeře a program v podobě her a společného zpěvu. V neděli jsme měli plánovaný výlet do Harrachova, ale jelikož jsme se probudili do deštivého rána, nezbylo nám nic jiného než čekat. Celé nedělní dopoledne jsme věnovali dalším seznamovacím hrám, které měly zocelit kolektiv naší třídy. Odpolední plán byl takový, že bychom se vydali autobusem do Harrachova, vyjeli na Čertovu horu lanovkou a poté se pěšky vrátili až do Rokytnice. Ale jelikož nám počasí nepřálo, tak jsme si dali rozchod ve městě a koupili si nějaké drobnosti, popřípadě poseděli v restauraci, kde jsme si objednali něco k zakousnutí. V neděli večer nastalo to, na co jsme se všichni těšili, a to byla diskotéka, kterou si všichni užili a skvěle se bavili. V pondělí ráno jsme si přivstali, abychom stihli všechno uklízení. V půl 8. jsme vyrazili na snídani a naposledy si vyšli svůj oblíbený kopeček do horní chaty. Po vydatném jídle jsme se odebrali na chatu, dobalili jsme si věci a začali s velkým úklidem. Rozdělili jsme se na skupinky a každá dostala za úkol uklidit jinou místnost. Po úklidu jsme se rozloučili s chatou a vyrazili k autobusu, který na nás již dole čekal. Cestou jsme potkali primány a popřáli jim hezký týden. V půl 11. jsme vyrazili autobusem do Nymburka. Cestou jsme vzpomínali na skvělé zážitky a kopu srandy. Ke gymnáziu jsme dorazili okolo půl 1. Rozloučili jsme se s paní učitelkou a vydali k domovu.

Petrusová Iva, Soukupová Tereza, Stará Bára, Plaček Petr

Zobrazeno: 5334x

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel Eduard Weyr

23. červenec 1903

Zemřel Eduard Weyr (*21. 6. 1852), český matematik.

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu