Na Open Gate začala debatní sezóna a DK Nymburk byl u toho!

Začala debatní sezóna, skončilo nám září, nymburskému debaťáku na OG se daří, aneb jak jsme se vydali na první debatní akci v gymnáziu Open Gate 🙂. 21. září jsme se vydali na cestu vlakem, jeli: Luisa a Zuzka na školení debatérů, já, Matěj a Tadeáš na otevřený turnaj, Martin na školení rozhodčích a Anselm jako rozhodčí společně s Martinou, která se k nám připojila v Praze.

Začala debatní sezóna, skočilo nám září, nymburskému debaťáku na OG se daří, aneb jak jsme se vydali na první debatní akci v gymnáziu Open Gate 🙂. 21. září jsme se vydali na cestu vlakem, jeli: Luisa a Zuzka na školení debatérů, já, Matěj a Tadeáš na otevřený turnaj, Martin na školení rozhodčích a Anselm jako rozhodčí společně s Martinou, která se k nám připojila v Praze. První večer se nesl ve znamení debat, Martin společně s dalšími aspiranty na rozhodčí předváděl pro školení debatérů, kde byly i Zuzka s Luisou, ukázkovou tezi, my jsme získali první vítězství při napadání prospěchu jaderných zbraní, což byla připravená teze. Druhý den Martin celý den dostával přednášky v rámci školení, Zuzka a Luisa byly dopoledne školené o debatní teorii a my jsme vyhráli naši druhou debatu, obhajujíce užitečnost jaderných zbraní. Poté jsme se, společně s holkami zúčastnili různých kurzů (od ženských práv a atomových zbraní po analyzování a plánové teze). Po 3. kole debat, jsme zvítězili nejen my, v debatě o volební povinosti, ale i holky v debatě o tělesné výchově, kde si zadebatovali v rámci školení. Po 2. kole kurzů, tentokrát už jenom debatních, jsme měli volný program, v rámci kterého jsme pro sebe obsadili kulečník (viz ig. nebo FB debatní klub gymnázia Nymburk) a užili si zbytek večera. Ráno toho osudného dne psal Martin teoretický test, poté pískal spolu s dalšími aspiranty ukázkovou debatu, my jsme prohráli naši finální debatu o legalizaci marihuany a holky taktéž prohráli svoji poslední debatu. Následovalo vyhlášení, kde jsme zjistili, že jsme byli bodově na 2/3 místě, což byl pořád nečekaně velký úspěch 😀. Shodli jsme se, že jsme si všichni akci moc užili, a tak jsme pohodlné ubytování školy Open Gate opouštěli jen neradi, když vydali jsme se do deštivého dne na dlouhou cestu zpět.

Tomáš Koreň

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %