Bedřich Schnierl

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

V letech 1926 – 1939 byl důstojníkem Československé armády v Hodoníně, Vysokém Mýtě, Berehově (Podkarpatská Rus) a v Milovicích nejprve u jezdectva a po r. 1936, kdy bylo jezdectvo v armádě zrušeno, jako tankista v hodnosti štábního kapitána. V letech 1939 – 1940 působil jako tajemník na Gymnáziu ve Vysokém Mýtě. Za německé okupace byl členem organizace „Obrana národa“, proto byl zatčen gestapem v r. 1940, v Drážďanech odsouzen až do konce války vězněn na různých místech v Německu. Po osvobození byl v hodnosti plukovníka jmenován velitelem Vojenského tábora ve Vysokém Mýtě. V r. 1948 odmítl vstoupit do KSČ a odmítl i novou vojenskou přísahu nového režimu. Byl proto suspendován, byla mu odňata i získaná vyznamenání (Vojenský válečný kříž). V letech 1949 – 1962 působil jako skladník v Průmstavu Pardubice.

Zemřel 6. 1. 1962 na následky strádání ve vězení.

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.