Program Mezinárodní ceny vévody z Edingburghu je skutečně mezinárodní v tom pravém slova smyslu - probíhá ve 140 zemích světa. Tím pádem je i značně prestižní - ve Spojeném království může účastníkům pomoci dostat na vysněnou univerzitu nebo získat zajímavé zaměstnání. Ale to není všechno.

Snažili jste se někdy začít s nějakou aktivitou, ale zjistili jste, že nemáte dostatečnou motivaci k tomu, abyste pokračovali v činnosti? DofE může dodat impuls, proč u takové aktivity vydržet. Navíc i když je to do jisté míry individuální záležitost, ostatní lidé v programu tě podpoří, ať už to jsou mentoři, spolužáci nebo vedoucí.

Další plus je rozhodně v šíři aktivit. V rámci DofE se toho dá dokázat skutečně hodně - kromě vytyčených cílů účastníci často získávají organizační schopnosti, zlepšují se v komunikaci, získávají nové a kvalitní vztahy s lidmi apod.

A co říkají samotní účastníci? Podívej se na video:

prof. RNDr. Josef Koštíř

Absolvoval v roce 1925.

Profesor Koštíř se narodil 25. 3. 1907 v Hroněticích u Nymburka. Po válce působil jako asistent a pak jako docent na Ústavu organické chemie Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity.

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon,