Gymnázium Nymburk se může chlubit dlouhodobými partnerskými kontaktami s těmito školami v zahraničí

Francie Lycée Carnot
Anglie Kirgby Stephen Grammar School
Německo Realschule Kirn
Španělsko Terassa

Součástí partnerských vztahů jsou výměnné pobyty žáků, společná práce na projektech, výměna učitelů a pravidelná komunikace mezi žáky. Kontakty s partnerskými školami je pevně ukotveno ve školním vzdělávacím programu a jsou jednou z nedůležitějších vzdělávacích strategií školy.

Hlavním cílem výměnných pobytů je motivovat studenty ke studiu cizího jazyka a zlepšit jejich schopnost v něm komunikovat, tím vhodně doplňují výuku cizích jazyků o praktické poznatky ze života v cizí zemi. Žáci využívají dovednosti získané v hodinách v každodenních praktických situacích. Výměnné pobyty umožňují žákům přirozeným způsobem poznávat odlišnosti ve způsobu života lidí jiných zemí i jiné kulturní tradice, učí se je respektovat, rozvíjejí svou empatii a tím prohlubují vědomí závažnosti vzájemného mezinárodního porozumění a tolerance. Jsou vedeni k zodpovědnému plnění zadaných úkolů, přebírají zodpovědnost za sebe sama, za skupinu. Učí se dodržovat pravidla slušného chování a zdvořilosti. Žáci porovnávají své představy o životě v dané zemi získané ve výuce se skutečností a svými zkušenostmi a vytváří si vlastní názor. Výměnné pobyty jsou směřovány především do zemí, jejichž rodným jazykem je cizí jazyk, který mají žáci možnost na škole studovat – Anglie, Francie, Německo, ale zároveň podporujeme i výměnné pobyty se studenty, které se tyto jazyky také učí, např. Španělsko. Personální zajištění spadá do kompetence vyučujících cizích jazyků, kteří jsou doplňováni vyučujícími jiných aprobací hovořícími daným jazykem.

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Absolvovala v roce 1961.

Působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde přednáší molekulární biologii-virologii, pracuje v oblasti geneticky modifikovaných organismů,

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.