Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Škola | základní info o škole

Nadcházející události

pozítří 15.12.2025 sportovní akce Vánoční volejbalový turnaj
za 3 dny 16.12.2025 soutěže a přehlídky Online školní kolo Geologické olympiády 2026
za 3 dny 16.12.2025 soutěže a přehlídky Školní kolo konverzační soutěže v NEJ
za 5 dnů 18.12.2025 besedy a diskusní pořady Polský den ve škole - besedy kvart a 6XAB+2A o Polsku
za 5 dnů 18.12.2025 soutěže a přehlídky Vyhlášení výsledků školního kola konverzační soutěže v NEJ
za 20 dnů 02.01.2026 kurz Školení instruktorů LVVZ
za 21 dnů 03.01.2026 kurz Školení instruktorů LVVZ

Krajské kolo v silovém víceboji

16.03.2011

Ve středu 16. 3. 2011 se čtveřice chlapců ze třídy 6XB zúčastnila krajského kola v silovém víceboji středních škol.

Celý článek

Kantoři na PEČECKÉ DESÍTCE

Kantoři na PEČECKÉ  DESÍTCE

32.ročníku tradičního závodu Pečecká desítka se tentokrát zúčastnila i trojice učitelů naší školy.

Celý článek

Vlajka pro Tibet

Vlajka pro Tibet

Studenti semináře mezinárodních vztahů se připojili k celosvětové akci VLAJKA PRO TIBET.

Celý článek

Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2010/2011

09.03.2011
Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2010/2011

Okresní kolo Zeměpisné olympiády (ZeO) 2010/2011 se konalo ve středu 9. března 2011. Zúčastnili se ho čtyři zástupci Gymnázia Nymburk v doprovodu paní prof. Jeníkové. Následuje stručný přehled jejich umístění:

Jan Zavadil, 1PA (vítěz OK v kategorii A)
Adam Krajčí, 4A (vítěz OK v kategorii D)
Štěpán Hladík, 6XB (třetí umístěný v kategorii D)
Daniel Novotný, 6XA (čtvrtý umístěný v kategorii D)

Celý článek

Kurz ekologické výchovy - BiS 2009

první den
V pondělí 25. května 2009 jsme se v rámci biologického semináře vypravili, v doprovodu paní profesorky Netopilíkové a pana profesora Hrstky, na Pálavu, kde se měl konat pětidenní ekokurz. Naším cílem byl Mikulov, kam jsme po dlouhé cestě vlakem šťastně dorazili. Bylo poměrně velké horko, takže jsme ihned zamířili k Základní škole Hraničářů, abychom se co nejdříve ubytovali. Na ubytovně jsme se ale příliš nezdrželi, protože nás už očekávali v místním ekocentru, kde měl začít náš program. Během první přednášky, s názvem Zelená lékárna, před kterou jsme se rozdělili na dvě skupiny, jsme se tak seznámili s nejčastějšími léčivými rostlinami, které je možné ve volné přírodě najít, jejich využitím a blahodárnými účinky na různé části lidského organismu. V druhé části pak následovalo povídání o čajích, jejich jednotlivých druzích, způsobu získávání a přípravy i místu jejich původu. Nakonec jsme si mohli vyzkoušet namíchat vlastní čajovou směs, kterou jsme vzápětí ochutnali, přičemž jsme se také pokusili odhadnout to, jaké by námi vyrobený čaj mohl mít účinky. Tím byla náplň naší první návštěvy v ekocentru splněna, takže jsme se odebrali zpět na ubytovnu, kde jsme si upřesnili časový plán pro následující den a ještě několik věcí týkajících průběhu kurzu. Do večeře tak zbýval ještě nějaký čas, který někteří z nás využili k nákupu a doplnění zásob, ostatní pak ke krátkému odpočinku či zútulnění svých pokojů. Po jídle, která nám všem přišlo k chuti, následovala ještě krátká procházka po křížové cestě na, vedle města se tyčící, Svatý kopeček se zvonicí a kostelem sv. Šebestiána, která tak udělala tečku za naším prvním dnem.

Celý článek

Kurz ekologické výchovy 2010

Na konci dubna absolvovali studenti kvarty B ekokurz v Mikulově na Moravě. Objevovali krásy Pálavy na Děvíně, pozorovali vodní ptáky v areálu zámku Lednice, obdivovali vápencové útvary v jeskyni Turold, procvičili si určování hornin v geoparku, sledovali západ slunce ze Svatého kopečku… V místním ekocentru se zúčastnili vzdělávacího programu o biopotravinách a zavítali do pravěku, kde prozkoumali éry vývoje Země a organismů na ní.

Sportovní kurz 2009

Předposlední školní týden byl ve znamení sportu a táboření. Konkrétně pro septimy a 3. ročník naší školy byl pořádán sportovní kurz na Horní Bradle a vodácký kurz na Ohři.

Celý článek

Angličani v Rokytnici

16.02.2011
Angličani v Rokytnici

English Exchange

Nervozita, nadšení, strach, panika, nedočkavost, štěstí – to všechno se mě zmocňovalo 16. února odpoledne. Stála jsem spolu s ostatními u zábradlí ve druhém patře, upřeně pozorovala hodiny, trhala sebou při každém kroku, jenž se ozval z přízemí, vyděšeně si vyměňovala dojmy se stejně naladěnými kamarádkami a snažila se tvářit, že jsem naprosto povznesená nad všechny Angličany.

Celý článek

Geologický kurz 6XA Rokytnice nad Jizerou 2010

Geologický kurz 6XA Rokytnice nad Jizerou 2010

Náš geologický kurz jsme začali v neděli 3.10. pod vedením pana profesora Hrstky a paní profesorky Šádkové.  Ještě než jsme dorazili do Rokytnice, autobus zastavil u vyhaslé sopky Zebín, která se nachází pět kilometrů od Jičína. Zde nás uvítal strmý čedičový kopec, na jehož vrcholku zářila bílá kaple sv. Máří Magdaleny, a úžasný výhled do krajiny, obzvláště pak do přilehlého okolí Jičína.

Celý článek

Ekopolis - přemýšlíme o městě

Ekopolis - přemýšlíme o městě

Naše škola se zapojila do projektu Ekopolis a obdržela stejnojmenné deskové hry.

Celý článek
<předchozí 1 ... 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 další >

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

PhDr. Miloslav Hoznauer

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 21. 9. 1929. Státní reálné gymnázium v Nymburce navštěvoval v letech 1940 až 1948. Jisté literární sklony projevoval již na gymnáziu – vydal třídní časopis TERMIT.

Svět v roce založení školy

Volební právo v Austrálii

17. prosinec 1903

Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.

Nejčtenější

19.11.2025

Kdy? 10. - 14. listopadu 2025 (pondělí až pátek)

Kde? Gymnázium Bohumila Hrabala, Lidice, Praha, Nymburk

Kdo? 7 studentů BBS Westerburg + 19 našich studentů VG 

(Kateřina Krátká, Klaudie Horáková, Anežka Zemanová, Jakub Holeček ze 7MA, Adéla Burianová, Tereza Zelenková, Michaela Kosmálová, Radek Šos, Jan Nosál, Filip Nosek, Michal Hamtil ze 7MB, Tereza Hradilová, Kristýna Kupcová, Eliška Semrádová ze 3A, Šimon Busta z 8OA, Jana Němcová, Žaneta Valentová, Blanka Dohnalová, Sofie Zakrevská z 8OB)

S kým? Tereza Plechlová a Dita Grusová + Björn Bergmann a Nico Verbeck

Co? Gymnázium Bohumila Hrabala: projekt k tématu společné historie našich států

Lidice: beseda s panem Jiřím Pitínem, který je jedním z mála lidických dětí, které přežily vyhlazení obce nacisty v rámci heydrichiády; návštěva Památníku Lidice a komentovaná prohlídka v německém jazyce 

Praha: bojovka na Karlově mostě a Kampě

celý článek
26.11.2025

Skončilo čtyřleté čekání na postup z úvodní fáze florbalového Subterra cupu. Z kolínského turnaje přivážíme jasné vítězství.

celý článek
26.11.2025

Letošní mistrovství republiky ve středoškolském volejbalu přineslo napínavé souboje, skvělou atmosféru a výkony, na které mohou být všechny zúčastněné týmy právem hrdé. Gymnázium B.H. Nymburk se v silné konkurenci neztratilo a po sérii vyrovnaných utkání obsadilo konečné 5. místo.

 

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.