Ohromný úspěch našich francouzštinářek!

Ohromný úspěch našich francouzštinářek!

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

Stejně jako v krajském kole byli studenti francouzštiny rozděleni do 4 kategorií, ZŠ/VG I (6.-7. třída/ primy-sekundy). V této kategorii naši školu reprezentovala Zita Kubartová. Dále kategorii ZŠ/VG II (8.-9. třída/tercie-kvarta), v té soutěžila Veronika Pilařová. V kategorii SŠ jsme zástupce školy letos neměli. A v nějtěžší kategorii SŠ+, tedy bilingvní studenti či studenti, kteří studovali alespoň šest měsíců ve Francii, reprezentovala naši školu Luisa Anna Hofmanová.

V devět hodin se v sále Kina 35 sešli všichni soutěžící, porota a zástupci Francouzského institutu. Po úvodních slovech již mohla začít samotná soutěž. Pro všechny, kteří již měli svou soutěžní prezentaci za sebou, nebo na ni naopak čekali, byl připraven doplňkový program. Informace o programu Rok ve Francii, který je našim studentům důvěrně známý, dále film ve francouzském znění, prohlídka mediatéky a skvělé občerstvení.

A v pozdních odpoledních hodinách konečně slavnostní vyhlášení vítězů a ocenění všech účastníků.

Porota neměla jednoduché rozhodování. Výsledky jsou pro naši školu fantastické, Zita Kubartová a Veronika Pilařová ve svých kategoriích zvítězily! Luisa Anna Hofmanová v silné konkurenci těžké kategorie obsadila páté místo!

 

Všem studentkám gratulujeme. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů na cestě s francouzštinou i dalších oborech.

Poděkování patří i organizátorům, kteří se o soutěžící celý den starali a připravili pro ně bohatý program.

 

Merci a tous et à l'année prochaine!

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Jana Smolíková

Mgr. Jana Smolíková, geografka, cestovatelka, polárnice a environmentalistka, která už třikrát v rámci vědeckého pobytu navštívila Antarktidu, maturovala na naší škole v roce 2001.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

17. květen 1903

Američanka Agne Woodová zaběhla v Poughkeepsie (stát New York) 220 yardů za 30,6 s. Byl to první registrovaný světový rekord v běhu žen.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.