Oldřich Kerhart

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Absolvoval nymburskou reálku. Do roku 1918 studoval na pražské Akademii výtvarných umění u Jana Preislera, studia však neukončil. Cestoval po Itálii a Jugoslávii, navštívil Korsiku, Paříž a Sicílii. Od roku 1920 vystavoval s Uměleckou besedou. Souborné výstavy díla Oldřicha Kerharta se uskutečnily v roce 1928 a 1939 v Alšově síni Umělecké besedy. Oblíbené téma obrazů představují krajiny z Polabí. více

prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D.

Prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D. (*8. 10. 1973), předseda senátu a soudce Nejvyššího správního soudu ČR, profesor teorie práva na PrF UK v Praze a vůbec první Čech, který dosáhl prestižního titulu doktor právních věd (S.J.D.), maturoval na naší škole v roce 1992.

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.