Matematická olympiáda Z6 a Z7

Matematická olympiáda Z6 a Z7

Mladí matematici z prim a sekund reprezentovali naše gymnázium v okresním kole Matematické olympiády. Šimon Haluška zvítězil v kategorii Z7. Simona Novotná získala stříbro a Lívia Viktória Janíková dělený bronz v kategorii Z6.

Antonie Antošová:

Studenti našeho gymnázia se dne 2. 4. zúčastnili okresního kola Matematické olympiády. V čele s panem učitelem Mokrým v 8.01 vyjeli vlakem z Nymburka v 8.35 už jsme všichni dostali svá zadání a začali počítat, v zadání každé kategorie byly 3 příklady. Na vyřešení všech 3 úloh jsme měli 2 hodiny, byli tu však i tací, kteří to měli hotové dříve. Studenti se domnívají, že úlohy byly jednoduché, ale to ukáží až výsledky. Úspěšným řešitelem se stává každý kdo získal 9 a více bodů.

Další úspěšní řešitelé: Alex Michael Bednárik, Antonie Antošová, Adéla Melíšková, Anna Melíšková, Tereza Šebková, Eliška Levinská a Tadeáš Kramule

 

 

 

 

 

 

 

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

19.11.2025

Kdy? 10. - 14. listopadu 2025 (pondělí až pátek)

Kde? Gymnázium Bohumila Hrabala, Lidice, Praha, Nymburk

Kdo? 7 studentů BBS Westerburg + 19 našich studentů VG 

(Kateřina Krátká, Klaudie Horáková, Anežka Zemanová, Jakub Holeček ze 7MA, Adéla Burianová, Tereza Zelenková, Michaela Kosmálová, Radek Šos, Jan Nosál, Filip Nosek, Michal Hamtil ze 7MB, Tereza Hradilová, Kristýna Kupcová, Eliška Semrádová ze 3A, Šimon Busta z 8OA, Jana Němcová, Žaneta Valentová, Blanka Dohnalová, Sofie Zakrevská z 8OB)

S kým? Tereza Plechlová a Dita Grusová + Björn Bergmann a Nico Verbeck

Co? Gymnázium Bohumila Hrabala: projekt k tématu společné historie našich států

Lidice: beseda s panem Jiřím Pitínem, který je jedním z mála lidických dětí, které přežily vyhlazení obce nacisty v rámci heydrichiády; návštěva Památníku Lidice a komentovaná prohlídka v německém jazyce 

Praha: bojovka na Karlově mostě a Kampě

celý článek
26.11.2025

Skončilo čtyřleté čekání na postup z úvodní fáze florbalového Subterra cupu. Z kolínského turnaje přivážíme jasné vítězství.

celý článek
13.11.2025

S velkým potěšením oznamujeme start jedinečného mezinárodního projektu, do kterého se zapojili naši studenti primy. Cílem je navázat nová přátelství a procvičit si cizí jazyky neobvyklou a velmi osobní formou – ručně psanými dopisy!

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.