Okresní kolo Geologické olympiády 2017

Okresní kolo Geologické olympiády 2017

Okresního kola v letošním roce docela nové soutěže Geologická olympiáda se nakonec mohl zúčastnit jen náš reprezentant v kategorii B - středoškoláci Petr Červinka (4A). Druhý postupující, Jakub Mlejnek z 4KA, ze zdravotních důvodů nemohl v termínu konání olympiády soutěžit. Petr Červinka, jinak též účastník Zeměpisné olympiády a autor zeměpisně zaměřené SOČ, nicméně vybojoval postup do krajského kola. A z každého okresu postupoval v každé soutěžní kategorii samozřejmě jen jeden, ten nejúspěšnější.

Okresní kolo se konalo 21. března opět na dálku po internetu v prostředí Informačního systému Masarykovy univerzity v Brně. Oproti otázkám školního kola bylo nutné vepisovat správné odpovědi (slova, čísla), ne jen volit z nabízených alternativ odpovědí (tj. tzv. aktivní znalosti). Krajská kola jsou již normálně prezenční a na jejich organizaci se podílejí krajská muzea a další instituce geologického zaměření. Soutěžící v nich budou prokazovat nejen své teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti při práci s přírodninami (vzorky minerálů, hornin, zkameněliny).

Krajské kolo GeO se koná v pondělí 3. dubna 2017 v sídle České geologické služby v Praze na Klárově. Sjedou se do něj vítězové okresních kol a bude společné pro Středočeský kraj a Hlavní město Praha. Součástí soutěže bude písemný test a poznávačka nerostů a hornin. Bonusem prohlídka geologických a paleontologických sbírek ČGS a odpoledne také exkurze do Muzea diamantů. Pedagogický doprovod má zajištěn naučný program. Petra Červinku doprovodí prof. Soukup.

Předmětová komise BIO a ZEM

Zdroj: Webová stránka Geologické olympiády
Ke stažení
ikonaProgram KK GeO 2017

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

prof. Ing. Dr. Miroslav Kutílek

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se v r. 1927 v Trutnově. Vystudoval Stavební fakultu ČVUT, byl vedoucím katedry meliorací.

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!