Soustředění v Brně pro psaní odborné práce očima Matěje Z. ze 7MB

Soustředění v Brně pro psaní odborné práce očima Matěje Z. ze 7MB

"Minulý měsíc, mezi 1. a 3. listopadem, jsem se zúčastnil semináře SOČ v Brně. Pro potenciálně neznalé, SOČ je zkratkou pro středoškolskou odbornou činnost. Náplní samotného semináře bylo řádné zpracování a následné prezentování získaných údajů.
První den začal úvodní přednáškou celkově o základech, tedy co je přesně SOČ, z jakých částí se skládá a samozřejmě nedílnou součástí bylo i dlouhé povídání o zdrojích a kde hledat, pokud chceme věrohodné, nesmyšlené informace. Samotná přednáška trvala okolo 2 hodin, ale rozhodně nebyla zdlouhavá díky skvělému a srozumitelnému výkladu. Po této přednášce následovala první praktická ukázka v podobě prezentace vědecké práce týkající se molekulární genetiky, konkrétně editace genu pomocí CRISPR."

Matěj Zatloukal 7MB 2.12. 2023

"Tato práce mě zaujala z především ze 2 důvodů. Tím 1. důvodem bylo samotné téma, neboť mě genetika zajímá, ale především 2. důvodem, proč mě práce zaujala, byl způsob prezentace. Při prezentaci bylo znát, že se prezentující v tématu vyzná, ale je zároveň schopná informace předat dál vysvětlením pojmů takovým způsobem, že i žák základní školy by této prezentaci rozuměl. Rozhodně se jednalo o krásnou ukázku toho, jak by měla
odborná práce vypadat.

Další den jsme se v přednáškách zaměřili na 2 dosti klíčové části samotné prezentace: verbální a nonverbální komunikaci a jak zvládnout stres s tím spojený. První přednášku o stresu jsme se nebavili jenom o stresu během samotné prezentace výsledků, ale i během psaní a jak zvládnout začátek, kdy je naše práce tvořená jen prázdnými stránkami. Následující přednáška se týkala celkové komunikace. Na úvod jsme byli vyzváni ke krátkému představení nás samotných. Následně jsme se dozvěděli něco víc o správném držení těla, jak pracovat s rukama a samozřejmě jak využít naše hlasivky na maximum. Na konci přednášky byla možnost vyzkoušet si zkrácenou odbornou prezentaci.

Poslední den jsme se dostavili na poslední přednášku, ta se týkala znova prezentace, ale tentokrát té psané. Po prvotním výkladu jsme mohli naše nově nabyté zkušenosti aplikovat při hledání nedostatků u několika nepovedených výtvorů. Po konci poslední přednášky nás čekalo slavnostní ukončení s rozloučením a cesta domů.

Pokud se Vám naskytne příležitost zúčastnit se příštího ročníku a máte v plánu napsat SOČku, rozhodně neváhejte a přihlaste se. Zkušenosti, které jsem za ty 3 dny získal byly mnohonásobně větší, než to, co jsem se dozvěděl během 2 let aktivní práce na mé vlastní SOČce."

Matěj Zatloukal 7MB 2.12. 2023

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
16.06.2024

V sobotu 15.6.2024 se naše DofE skupina z kvarty B vydala na dvoudenní expedici do Českého ráje. Všechno to začalo v 8:45 v Nymburce na hlavním nádraží, kde byl sraz. Po delší jízdě motorákem jsme se i přes hlasitý doprovod mladoboleslavských obyvatelek dostali až do Turnova, kde naše expedice započala. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.