Geokurz 6XB 2020 Rokytnice nad Jizerou

Geokurz 6XB 2020 Rokytnice nad Jizerou

V pondělí  21. září vyrazila naše třída 6XB, navzdory počátečním obavám ze zrušení, popřípadě odložení, kurzu, do Rokytnice nad Jizerou, aby zde jako tolik jiných tříd před ní podstoupila pětidenní pobyt inspirovaný geologií. 

Po příjezdu, předběžném ubytování a obědu následovala první aktivita, totiž menší geocaching připravený profesorem Soukupem, při němž studenti pobíhali po okolí chaty, šplhali po kopcích a hledali malé černé schránky se souřadnicemi dalšího bodu. A i přes menší zmatky u jedné skupinky se všem podařilo dostat se na všechna stanoviště a najít všechny schránky. Druhého dne byl přichystán výstup na hřebeny a k pramenu Labe, kterému předcházel menší výšlap na Dvoračky.

U této chaty jsme se naobědvali z připravených balíčků, trochu si odpočinuli, a poté se všichni až na malou skupinku indisponovaných vypravili k prameni. Indisponovaní zvolili kratší cestu přes Ručičky a po sjezdovce se dostali ve velkém předstihu zpět do chaty, zatímco jejich spolužáci si užili mírně větrného počasí, skvělého výhledu a dvacetikilometrové trasy. Následovala samozřejmě vydatná  večeře.

Ve středu se chystala o něco kratší zábava zpříjemněná ještě cestou lanovkou a autobusem. Ten nás zavezl do Harrachova, v němž jsme navštívili hornické muzeum, prohlídli si mnohé vystavené předměty a absolvovali výlet v podzemní štole i s výkladem. Po krátké pauze, v níž si mnoho studentů a především studentek zakoupilo některý z minerálů a šperků z minerálů určených k prodeji, jsme se prošli lesem, prohlédli si pinky a vystoupali až k Mumlavskému vodopádu a jeho slavným Čertovým okům. Po menší (ne)dobrovolné koupeli jsme zamířili zpět k Harrachovu a po krátkém hlasování jsme se shodli, že je na čase ušetřit si další výstup. Využili jsme proto služeb výše zmíněné lanovky a proto nás už poté čekala jen kratší cesta většinu času po rovince, nebo z kopce. Tak jsme se šťastně dostali až k chatě, dali si pozdější oběd a zbytek dne jsme měli víceméně volno.

V něm jsme se však povětšinou připravovali na test a poznávačku z minerálů, které nás čekali následujícího dne. A po tomto krátkém přezkoušení našich znalostí se část z nás rozhodla vydat se k Zelené kapličce. Ostatní mezitím uspořádali turnaj v ping-pongu a večer jsme se všichni opět sešli k táborovému ohni se špekáčky, falešným i poslouchatelným zpíváním a hraním na ukulele.

A následujícího dne už jsme jenom uklidili chatu pro příští třídu, sbalili si batožinu a vydali se k autobusu, jenž nás měl dopravit domů.

Alena Pustá

 

Fotogalerie geokurzu 6XB

Aktuální informace

23.10.2020

Po celý týden je škola uzavřena.

Administartivní úsek zahajuje činnost opět až od pondělí 2. 11. 2020, od stejného data pokarčuje distanční výuka všech ročníků, pokud nebude nadřízenými orgány rozhodnuto jinak.
Celý týden je mimo provoz také školní jídelna na SOŠ a SOU Nymburk.

Jiří Kuhn, ředitel školy

12.10.2020

Od středy 14.10. přechází celá škola na on-line (distanční) výuku, škola bude pro žáky uzavřena. Rozvrhy tříd na nižším gymnáziu se tímto dnem mění, na vyšším gymnáziu platí již zveřejněná verze. Aktuální stav rozvrhu najdete zde.

09.10.2020

Tělocvičny jsou počínaje pondělkem 12/10 uzavřeny pro odpolední a večerní cvičení. Po dobu platnosti mimořádných opatření není provoz možný. 

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Svět v roce založení školy

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.

Nejčtenější

27.09.2020

23. září 2020 jsme s panem školníkem připravili k odvozu přes 180 kg kovového odpadu, který studenti a zaměstnanci školy vyseparovali během více než 5 uplynulých let.

celý článek
02.10.2020

Na druhý a bohužel poslední letošní geokurz vyrazila do Rokytnice na přelomu září a října třída druhá A. Protože v pondělí byl státní svátek, kurz byl o den kratší než je obvyklé.

celý článek
30.09.2020

V době, kdy dobrých zpráv je pomálu, můžeme s radostí informovat, že naše studentka z oktávy A Bětka Zavadilová uspěla minulý víkend na na Mistrovství Evropy veslařů do 19 let v Bělehradě. 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!