Geokurz 6XB 2020 Rokytnice nad Jizerou

Geokurz 6XB 2020 Rokytnice nad Jizerou

V pondělí  21. září vyrazila naše třída 6XB, navzdory počátečním obavám ze zrušení, popřípadě odložení, kurzu, do Rokytnice nad Jizerou, aby zde jako tolik jiných tříd před ní podstoupila pětidenní pobyt inspirovaný geologií. 

Po příjezdu, předběžném ubytování a obědu následovala první aktivita, totiž menší geocaching připravený profesorem Soukupem, při němž studenti pobíhali po okolí chaty, šplhali po kopcích a hledali malé černé schránky se souřadnicemi dalšího bodu. A i přes menší zmatky u jedné skupinky se všem podařilo dostat se na všechna stanoviště a najít všechny schránky. Druhého dne byl přichystán výstup na hřebeny a k pramenu Labe, kterému předcházel menší výšlap na Dvoračky.

U této chaty jsme se naobědvali z připravených balíčků, trochu si odpočinuli, a poté se všichni až na malou skupinku indisponovaných vypravili k prameni. Indisponovaní zvolili kratší cestu přes Ručičky a po sjezdovce se dostali ve velkém předstihu zpět do chaty, zatímco jejich spolužáci si užili mírně větrného počasí, skvělého výhledu a dvacetikilometrové trasy. Následovala samozřejmě vydatná  večeře.

Ve středu se chystala o něco kratší zábava zpříjemněná ještě cestou lanovkou a autobusem. Ten nás zavezl do Harrachova, v němž jsme navštívili hornické muzeum, prohlídli si mnohé vystavené předměty a absolvovali výlet v podzemní štole i s výkladem. Po krátké pauze, v níž si mnoho studentů a především studentek zakoupilo některý z minerálů a šperků z minerálů určených k prodeji, jsme se prošli lesem, prohlédli si pinky a vystoupali až k Mumlavskému vodopádu a jeho slavným Čertovým okům. Po menší (ne)dobrovolné koupeli jsme zamířili zpět k Harrachovu a po krátkém hlasování jsme se shodli, že je na čase ušetřit si další výstup. Využili jsme proto služeb výše zmíněné lanovky a proto nás už poté čekala jen kratší cesta většinu času po rovince, nebo z kopce. Tak jsme se šťastně dostali až k chatě, dali si pozdější oběd a zbytek dne jsme měli víceméně volno.

V něm jsme se však povětšinou připravovali na test a poznávačku z minerálů, které nás čekali následujícího dne. A po tomto krátkém přezkoušení našich znalostí se část z nás rozhodla vydat se k Zelené kapličce. Ostatní mezitím uspořádali turnaj v ping-pongu a večer jsme se všichni opět sešli k táborovému ohni se špekáčky, falešným i poslouchatelným zpíváním a hraním na ukulele.

A následujícího dne už jsme jenom uklidili chatu pro příští třídu, sbalili si batožinu a vydali se k autobusu, jenž nás měl dopravit domů.

Alena Pustá

 

Fotogalerie geokurzu 6XB

Aktuální informace

18.06.2021

Úvodní rodičovské schůzky nově přijatých žáků do 1. ročníku čtyřletého a osmiletého studia se uskuteční v pondělí 28. června od 16.30 hodin.

Celý článek
04.06.2021

Burza učebnic bude letos v pátek 25. 6. od 7:30 do 10:30 hodin ve vestibulu školy.

21.05.2021

Denně aktualizovaný přehled o odevzdávání zápisových lístků, odvolaní...
Zápisové lístky je možné odevzdávat ve škole každý den v době
8:00 - 11:00

13:00 - 16:00

V případě, že některý z uchazečů nenastoupí, protože byl přijat na jinou školu, jsou na uvolněná místa přijímáni další uchazeči podle pořadí.

21.05.2021

Denně aktualizovaný přehled o odevzdávání zápisových lístků, odvolaní...
Zápisové lístky je možné odevzdávat ve škole každý den v době
8:00 - 11:00

13:00 - 16:00

V případě, že některý z uchazečů nenastoupí, protože byl přijat na jinou školu, jsou na uvolněná místa přijímáni další uchazeči podle pořadí.

19.05.2021

Výsledky přijímacího řízení pro 8-leté studium najdete zde.

Celý článek
19.05.2021

Výsledky přijímacího řízení zveřejněné 20.5. pro 4-leté studium najdete zde.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1960.

Narodil se 30. 12. 1943 v Nymburce. Nebyl doporučen k dalšímu studiu, a proto pracoval jako dělník v Elektroisole v Kolíně.

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

24.05.2021

Po zajímavém začátku, kdy některé členky expedice málem nestihly vlak, jsme úspěšně dojely do Třemošnice. Odtud naše kroky vedly na rozhlednu Miladu, k níž vedla nepřístupná cesta. Na rozhledně jsme se pokochaly a naobědvaly.

celý článek
25.05.2021

V úterý 25.5. se žáci nižšího gymnázia zúčastnilli sportovního dne. Pro třídy prim a sekund byl připraven program v podobě štafetového běhu na Ostrově, dále pak sportovní hry v areálu Veslák. Žáci tercií a kvart se vydali na "Rému", kde využili volejbalových a basketbalových hřišť. Jako novinka pro ně byla připravena ukázka hry discgolf.

celý článek
26.05.2021

V rámci sportovního dne se skupinka studentů z tercií a kvart seznámila se základy discgolfu. Poté co si studenti vyzkoušeli základní typy hodů a několik praktických cvičení, tak se zúčastnili turnaje dvojic na cvičný koš. Celkem 6 jamek ve vzdálenostech 25 - 70 m zvládlo všech 16 hráčů s chutí, bez ztráty disku:) a především v dobré náladě. Jednalo se o první turnaj na NG a celkem třetí turnaj na naší škole. Na konec června se pak chystá první školní turnaj, který se uskuteční na 6ti jamkovém hřišti v Poděbradech. 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!