Exkurze do Drážďan

19.12.2012
Exkurze do Drážďan

Vánoce, Vánoce přicházejí! O tom se 19. 12. 2012 přesvědčili i studenti 3A a septim, ale také paní profesorky Hanlová, Weissová a Haníková, když společně vyrazili do Drážďan. Hlavním cílem bylo muzeum hygieny, které nám poodhalilo taje lidského těla.

Výstava, která je zpracována moderní a zábavnou formou, nás provedla vývojem člověka od početí až po stáří. Na výstavě však museli všichni zapojit své myšlení a vzpomínat na slovíčka, která jsme se naučili v hodinách němčiny ve škole, protože celá výstava byla pochopitelně v němčině. Na výstavě se celá výprava zdržela asi dvě hodiny a poté přišlo to, na co se všichni tolik těšili!

Vánoční trhy v Drážďanech jsou jedny z těch oblíbených a hojně navštěvovaných. Po biologické části exkurze jsme se tedy „pěškobusem“ přesunuli do historického centra města, kde nás paní profesorka Haníková v rychlosti seznámila se zajímavými místy v Drážďanech a doporučila nám památky, která stojí za návštěvu.

Nebudu se držet zkrátka a odvážím se napsat, že VŠICHNI si na pověstných vánočních trzích koupili nějakou tu německou specialitu. Bratwurst, Currywurst, Stollen, Punch či jen různé druhy ovoce v čokoládě, to vše je jen zlomek toho, co přátelští a ochotní stánkaři na trzích nabízejí. Spousta z nás prostě podlehla a lahůdkám neodolala.

Myslím si, že trhy se líbily nám všem a že jsme všichni nasáli tu pravou vánoční atmosféru. Drážďany jsou okouzlující město a jistě se sem řada z nás za nějaký čas vrátí! Tedy aspoň já to plánuji! Teď už jen dvakrát do školy a VÁNOCE JSOU TU!

Tímto chci popřát všem spolužákům, profesorům a ostatním krásné svátky a šťastný vstup do Nového roku! Ať si Vánoce a celé prázdniny užijeme aspoň stejně tak jako jsme si to užili v Drážďanech!

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 465
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!