Listopadová Alumni beseda s prof. Karlem Rýdlem

Listopadová beseda s prof. PhDr. Karlem Rýdlem, CSc., významným absolventem naší školy, děkanem FF Univerzity Pardubice, se koná v učebně č. 2 v přízemí školy ve středu 6. listopadu 2019 od 17 hodin. Setkání je otevřené všem absolventům, učitelům, studentům i dalším zájemcům.

Při besedě se můžeme těšit na vzpomínky pana profesora Rýdla na jeho středoškolská léta i peripetie jeho pozdější vědecké kariéry v oboru srovnávací, reformní a alternativní pedagogiky, rovněž i na jeho aktuální postřehy z dění v akademické sféře (co se především humanitních oborů týče). Prof. Rýdl má také svůj "medailon absolventa" na našem školním webu.
Říjnová beseda s dr. Havlasem se vydařila (přesvědčit se můžete ve fotogalerii pod článkem). V závěru listopadové besedy bude další porada o krocích směřujících k založení Alumni klubu gymnázia, tedy organizaci absolventů s právní osobností (subjektivitou), fungující při škole třeba jako Rodičovské sdružení.

Pozvánka pro tisk

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Venezuelská krize

8. únor 1903

Ve Washingtonu skončila konference věnovaná venezuelské krizi.