MUDr. Radim Jetel

Absolvoval v roce 1960.

Narodil se 30. 12. 1943 v Nymburce. Nebyl doporučen k dalšímu studiu, a proto pracoval jako dělník v Elektroisole v Kolíně.

V roce 1961 zahájil studium na Lékařské fakultě UK v Praze. V roce 1965 emigroval spolu s rodiči, MUDr. Františkem Jetelem a Věrou Jetelovou, a s bratrem MUDr. Jiřím Jetelem do Rakouska, kde mu byl přiznat statut politického uprchlíka podle Ženevské konvence z r. 1950. V roce 1969 dokončil studium na Rudolfově univerzitě ve Vídni. V roce 1970 získal diplom pro vykonání lékařské činnosti v USA. V roce 1995 mu byl rakouským prezidentem Thomasem Klestilem udělen čestný titul Medizinalrat. V současné době je činný jako lékař pro všeobecnou medicínu ve Vídni.

Spolu se svým bratrem Radimem vyvíjejí významné kulturně politické aktivity. Udržuje mnoholeté oficiální i privátní kontakty s panem Simonem Wiesenthalem. Jeho přičiněním a na jeho návrh byl panu Wiesenthalovi nejprve udělen čestný doktorát Právnické fakulty UK v Praze, následně v roce 1998 prosadili jeho nominování na Nobelovu cenu míru a nakonec byl z podnětu bratrů Jetelových pan Wiesenthal oceněn nejvyšším českým státním vyznamenáním, řádem Bílého lva, který mu předal za přítomnosti obou bratrů Jetelových prezident Václav Havel dne 26. 6. 1999 ve Vídni.

Absolvovala v roce 1941.

Narodila se 19. 1. 1922 ve Všejanech a zemřela v r. 1985 v Praze.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.