V Kroměříži se konal největší turnaj v historii českého debatování

V Kroměříži se konal největší turnaj v historii českého debatování

Poslední lednový víkend se konal Druhý turnaj Debatní ligy, kterého se zúčastnili i studenti z našeho debatního klubu. Nymburský tým Le debute, složený ze zástupců septimy A, Luisy Anny Hofmanové, Sofie Fukalové a Tomáše Rufera, dosáhl výsledku dvou vyhraných debat a osmi ballotů. 

 

V porovnání s listopadovým turnajem v Hradci Králové je to malinko slabší výsledek. Ve výsledném pořadí jsme se umístili až na 25. místě a obsadili jsme tak samotný střed tabulky celkových výsledků. Turnaje se totiž účastnilo 51 týmů a přes 200 účastníků z celé České republiky. V historii Asociace debatních klubů to byl dosud největší turnaj. Celá akce se konala v prostorách Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. 

Je to nová zkušenost a příležitost, kterou jsem dosud neměl možnost zažít,” říká Tomáš Rufer, který byl na debatním turnaji poprvé. “Skills z debaty se dají použít v hodně oblastech života, ale není to pro každého. Debatování zabírá hodně času a je to výstup z komfortní zóny,” hodnotí Tomáš svůj zážitek. “Nikdy bych neřekl, že debata je sport, ale při rozhodování výsledků jsem si přišel jako na olympiádě a cítil jsem sportovní atmosféru.” 

Výsledné pořadí turnaje můžete najít na tomto odkazu. Debatní klub má vlastní facebook a instagram, kde můžete sledovat naše aktivity. Pokud byste měli zájem, budeme rádi, když mezi nás zavítáte. 

 

Zobrazeno: 433x

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dohoda mezi Kubou a USA

16. únor 1903

Byla uzavřena dohoda mezi Kubou a USA, podle níž USA směly udržovat na Kubě vojenské základny. 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.