Třetí místo na turnaji v Praze patří Nymburku

Třetí místo na turnaji v Praze patří Nymburku

Tříčlenný tým Le debute ve složení Tadeáš Brablc, Luisa Hofmanová a Zuzana Klazarová se účastnil víkendového debatního turnaje v Praze. Na Otevřeném turnaji Debatního poháru si poměřili své síly s celorepublikovou konkurencí a turnaj úspěšně zakončili obsazením třetím příčky. Zážitky z turnaje níže popisuje jeho účastnice Luisa Hofmanová.  

 

Po dvouleté odmlce, kdy jsme se mohli účastnit pouze online turnajů z pohodlí svých domovů, se náš debatní klub konečně dočkal prezenčního turnaje, který se konal v Praze.Celý víkend od pátku 23. až do neděle 25. dubna jsme strávili v přítomnosti ostatních debatérů ze všech koutů České republiky. Debaty, které během Open turnaje proběhly celkem čtyři, se odehrávaly na pražském gymnáziu Nad Alejí, kde jsme také trávili nejvíce času. Ubytováni jsme byli na pražských studentských kolejích Hvězda a Větrník, kde jsme ve volném čase hráli deskové hry a kde jsme měli možnost se socializovat a lépe poznat naše soupeře. Paralelně s Open turnajem probíhal také Finálový turnaj Debatní ligy a Debate league, do kterého postoupili nejúspěšnější týmy sezóny. Právě na jeho finálové klání jsme se mohli jít v pondělí podívat a poslechnout si finalisty Debatní ligy a Debate League v prostorách Senátu Parlamentu ČR. Na Open turnaji se nám opravdu dařilo a po napínavých debatách jsme se s 9 balloty z 12, tedy se třemi přesvědčivými výhrami ze čtyř, umístili třetí na příčce vítězů. Celkově se turnaje účastnilo na 21 týmů. Dařilo se nám i na úrovni jednotliců a všichni členové našeho týmu se umístili v první dvacítce v pořadí řečníků. 

Za tým Le debute Luisa Anna Hofmanová

 

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn. 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.