Třetí místo a nejlepší řečník! Debatní klub zabodoval na turnaji

Třetí místo a nejlepší řečník! Debatní klub zabodoval na turnaji

Debatní klub našeho gymnázia výrazně uspěl na Online turnaji, který proběhl v rámci 25. ročníku Debatního poháru. Tým nymburských debatérů se umístil na krásném třetím místě. Vedle toho členka týmu Zuzana Klazarová z 5QA ovládla žebříček řečníků turnaje. Detaily z turnaje na následujících řádcích popisuje jeho účastník Tadeáš Brablc. 

O posledním předvánočním víkendu 17.-19.12.2021 se náš klub zúčastnil otevřeného online turnaje debatního poháru. A velice se mu dařilo, jak popíšeme v následujících řádcích. První debata byla v plánu ještě v pátek večer a to na téma, že by Zkrášlující plastické operace měly být zakázány. Debata byla plná kvalitní argumentace na obou stranách, našemu týmu se ale povedlo rozhodčího přesvědčit, proč by se tak mělo stát. Po oznámení výsledku této debaty jsme mohli začít čerpat síly na další den, kdy byly v plánu hned 3 debaty.

V 9 ráno se vyhlásila teze na nepřipravenou debatu, která začinala o hodinu později. Tématem bylo, že by bohatství nemělo být považováno za úspěch a cíl a náš tým byl v pozici negace. Všechny afirmativní argumenty se nám povedlo vyvrátit a mohli jsme se tak radovat z další výhry. Po dobrém obědě nás čekala další nepřipravená teze, tentokrát jsme měli obhajovat, že by se home office měl stát normou. Povedlo se nám o tom rozhodčího přesvědčivě, nicméně námitky negace byly věcné a v některých jim musel rozhodčí dát za pravdu, a tak jsme debatu vyhráli nepřesvědčivě 2:1.

Večerní debata se opět nesla v duchu zákazu plastických operací, tentokrát byl náš tým na negaci proti týmu našich přátel z pražského Opatova. Debatu jsme však opět vyhráli a snažili se nabrat další síly na nedělní poslední, nepřipravenou debatu, která měla takzvaně vše rozhodnout. Šli jsme proti velmi zkušenému týmu z gymnázia Open Gate a bohužel se nám nepovedlo rozhodčího přesvědčit, že by měl Ježíšek zveřejňovat kompletní podklady pro své hodnocení. Po malém zklamání přišlo na řadu vyhlášení výsledků. Sice jsme byli smutní, že jsme neskončili na prvním, ale na třetím místě, na druhou stranu je to nejlepší umístění od roku 2018 a také je nutno pogratulovat naší debatérce Zuzaně Klazarové z 5QA, která ovládla pořadí řečníků, kterých bylo na turnaji více než 90. Děkujeme za přízeň a těšíme se na dalších turnajích

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D.

Doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D. (* 20. 10. 1979), expert v oblasti bezpečnosti a kvality potravin, botaniky, bylinářství, vedoucí Katedry kvality zemědělských produktů na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze, absolvoval na našem gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Bezdrátová telegrafie

27. květen 1903

AEG a Siemens založily Společnost pro bezdrátovou telegrafii.

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.