Třetí místo a nejlepší řečník! Debatní klub zabodoval na turnaji

Třetí místo a nejlepší řečník! Debatní klub zabodoval na turnaji

Debatní klub našeho gymnázia výrazně uspěl na Online turnaji, který proběhl v rámci 25. ročníku Debatního poháru. Tým nymburských debatérů se umístil na krásném třetím místě. Vedle toho členka týmu Zuzana Klazarová z 5QA ovládla žebříček řečníků turnaje. Detaily z turnaje na následujících řádcích popisuje jeho účastník Tadeáš Brablc. 

O posledním předvánočním víkendu 17.-19.12.2021 se náš klub zúčastnil otevřeného online turnaje debatního poháru. A velice se mu dařilo, jak popíšeme v následujících řádcích. První debata byla v plánu ještě v pátek večer a to na téma, že by Zkrášlující plastické operace měly být zakázány. Debata byla plná kvalitní argumentace na obou stranách, našemu týmu se ale povedlo rozhodčího přesvědčit, proč by se tak mělo stát. Po oznámení výsledku této debaty jsme mohli začít čerpat síly na další den, kdy byly v plánu hned 3 debaty.

V 9 ráno se vyhlásila teze na nepřipravenou debatu, která začinala o hodinu později. Tématem bylo, že by bohatství nemělo být považováno za úspěch a cíl a náš tým byl v pozici negace. Všechny afirmativní argumenty se nám povedlo vyvrátit a mohli jsme se tak radovat z další výhry. Po dobrém obědě nás čekala další nepřipravená teze, tentokrát jsme měli obhajovat, že by se home office měl stát normou. Povedlo se nám o tom rozhodčího přesvědčivě, nicméně námitky negace byly věcné a v některých jim musel rozhodčí dát za pravdu, a tak jsme debatu vyhráli nepřesvědčivě 2:1.

Večerní debata se opět nesla v duchu zákazu plastických operací, tentokrát byl náš tým na negaci proti týmu našich přátel z pražského Opatova. Debatu jsme však opět vyhráli a snažili se nabrat další síly na nedělní poslední, nepřipravenou debatu, která měla takzvaně vše rozhodnout. Šli jsme proti velmi zkušenému týmu z gymnázia Open Gate a bohužel se nám nepovedlo rozhodčího přesvědčit, že by měl Ježíšek zveřejňovat kompletní podklady pro své hodnocení. Po malém zklamání přišlo na řadu vyhlášení výsledků. Sice jsme byli smutní, že jsme neskončili na prvním, ale na třetím místě, na druhou stranu je to nejlepší umístění od roku 2018 a také je nutno pogratulovat naší debatérce Zuzaně Klazarové z 5QA, která ovládla pořadí řečníků, kterých bylo na turnaji více než 90. Děkujeme za přízeň a těšíme se na dalších turnajích

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*26. 3. 1973), historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lyžařské závody

únor 1903

Ve Vysokém nad Jizerou se konaly lyžařské závody za účasti mnoha zahraničních závodníků. 

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.