zítra 06.07.2024 akce pro veřejnost Den upálení mistra Jana Husa
zítra 06.07.2024 Den upálení mistra Jana Husa

Paralelní svět

Jsou mezi námi, málokdo je ale vidí. Kdo? Pokud vás napadají záhadné bytosti z jiných světů, tak to zatím nedokáži potvrdit…S jistotou ale mohu doložit existenci studentů univerzity 3. věku u nás ve škole. Přicházejí potichu, jsou nenápadní, vytrvalí a stále dobře naladění. A to už několik let.

Celý článek

Okresní kolo v konverzační soutěži v německém jazyce

Ve středu 25. ledna proběhlo v DDM Nymburk okresní kolo v konverzační soutěži v německém jazyce. V kategorii I. B se  Vojtěch 2SA umístil na 1. místě. (do krajského kola se v této kategorii nepostupuje).  Linda Murčová ze 2SA se umístila na 3. místě. V kategorii II.B se na 1. místě umístil, a tím pádem postupuje do krajského kola, Alexander Koukol z 4KA – gratulujeme!!! Na 2. místě se umístil  Jan Raja z 4KA. Ivan Tomášek ze SA obsadil 6. místo. V kategorii III. A jsme měli rovněž soutěžící:  Pavel Souček ze 6XA obsadil 4. místo, Václav Štěpán ze 7MA 5. místo.

Anglická Debate League přinesla zkušenosti i výsledky

Na samostatný turnaj Debate League (debata v angličtině) vyslal náš klub opět úspěšnou výpravu. Z celkového počtu 12 týmů se v Pardubicích umístil tým Slátanina na třetím místě, o zážitku týmu FurFon se skrz perspektivu Matěje Pillera můžete dočíst tady:

Celý článek

Beseda o studiu na amerických univerzitách

Ve čtvrtek 22. prosince naší školu navštívil pan Jakub Tesař z Fulbrightovy nadace. Připravil si pro nás přednášku o studiu v zahraničí, zejména ve Spojených státech. Seznámil nás s výběrovým řízením, podmínkami studia a výběrem školy. Představil nám nadaci jako takovou a její cíle. Velkou část pan Tesař věnoval  naším dotazům, na které velmi dobře odpovídal a na jejich základě rozvinul další debatu.

Celý článek

KK ve volejbalu SŠ dívky

Tak jsme si teda jednou přivstaly. Už hodinu před začátkem vyučování jsme se sešly před budovou gymplu. A pak že jsou školní akce ulejvání ze školy!!!!

Celý článek

Krajské kolo SŠ ve volejbale chlapců

Dne 18. 1. 2017 jsme se zúčastnili krajského kola volejbalu středních škol v Neratovicích. Hned po společném nástupu týmů jsme zjistili, že všechny týmy budou velice vyrovnané.

Celý článek

Den otevřených dveří na České zemědělské univerzitě

V pátek 20.1. a v sobotu 21.1. se na ČZU koná den otevřených dveří! V pátek je spojen s vernisáží výstavy Živá Amazonie. Ta začíná ve 13,30 hod. na Fakultě tropického zemědělství.
Uchazeči se mohou dozvědět vše co potřebují,  vidět univerzitní kampus a jeho vybavení.
Ke stažení
ikonaamazonie

Stanovení oponentů maturitních prací

V souladu s Vyhláškou č. 177 Sb. o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou dle § 15 odst. 4 stanovil ředitel školy 25/1/2016 oponenty maturitních prací ve třídách 8OA8OB a 4A.

Kam kráčí české školství a kam by mohlo kráčet?

Vážení přátelé, zveme Vás na třetí setkání z cyklu Inspirativních kaváren s cílem otevřít vzájemnou diskusi na různá témata z oblasti vzdělávání. Tentokrát budeme hledat odpověď na otázku:

Bližší pohled na projekt Pomáháme školám k úspěchu a síť soukromých škol Heuréka. Diskuse nad tím, co učitelům opravdu pomáhá k tomu, aby učili efektivněji a dětem to dávalo větší smysl.

V programu budete mít možnost vyslechnout názory odborníků na oblast vzdělávání a diskutovat s nimi. Pozvání do Inspirativní kavárny přijali nadmíru zajímaví hosté - pánové Vladimír Srb, ředitel projektu Pomáháme školám k úspěchu, a pan Jan Kala, zakladatel a ředitel Centre for Modern Education. Diskusi moderuje pan Jiří Kuhn, ředitel Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.

Máte-li otázky, přijďte diskutovat a možná se vzájemně inspirovat do foyeru Hálkova městského divadla Nymburk od 16.30 do 18.30 dne 17. ledna 2017.

Celý článek

Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Stejně jako v loňském roce reprezentovalo i letos naší školu v okresním turnaji ve volejbalu SŠ celkem pět družstev. Tři družstva dívek a dvě družstva chlapců. Družstvo B chlapců zvítězilo ve své kategorii. V soutěži dívek vyhrálo také naše B družstvo. Bohužel jediným soupeřem v obou kategoriích byly týmy z Gymnázia Jiřího z Poděbrad, dalším školám se asi nepodařilo postavit družstva pro okresní kolo.

Celý článek
<předchozí 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 298 další >

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.