Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Škola | základní info o škole

Nadcházející události

dnes 14.05.2026 sportovní akce Okresní kolo v atletice pro 8. - 9. třídu ZŠ
zítra 15.05.2026 projekt Bronzová expedice PŘÍPRAVNÁ KAB + 1A + QB
pozítří 16.05.2026 projekt Bronzová expedice PŘÍPRAVNÁ KAB + 1A + QB
za 3 dny 17.05.2026 zahraniční exkurze Un mois chez toi
za 4 dny 18.05.2026 zahraniční exkurze Un mois chez toi
za 5 dnů 19.05.2026 projekt Brána k druhým
za 5 dnů 19.05.2026 zahraniční exkurze Un mois chez toi

Krajské kolo zeměpisné soutěže EUROREBUS 2013/2014

Krajské kolo zeměpisné soutěže EUROREBUS 2013/2014

Z KK letošního 19. ročníku zeměpisné soutěže EUROREBUS, které se konalo 16. dubna 2014 na FTVS UK v Praze, sice soutěžící žádné diplomy nepřivezli, nicméně jejich umístění až na dvě výjimky vždy ve druhé desítce tabulky je při velké konkurenci v rámci celé Prahy a středních Čech i tak výbornou vizitkou naší školy.

Celý článek

Veleúspěšné pondělí běžeckých týmů Gymnázia Nymburk

Veleúspěšné pondělí běžeckých týmů Gymnázia Nymburk

V pondělí 28. 4. se v pražské Stromovce konalo krajské kolo Juniorského maratonu 2014. V loňském roce obsadilo Gymnázium Nymburk druhé (postupové) místo a při finálovém běhu v rámci Wolkswagen Pražský maraton 2013 skončilo na 15. místě v konkurenci celkem 30 nejlepších týmů z celé ČR. Letos jsme na krajské kolo vyrazili hned se dvěma družstvy a s jasnými ambicemi na vítězství. A to se nakonec povedlo!

Celý článek

Rozesílejte, rozesílejte, rozesílejte!

Termín oslav se nezadržitelně blíží! Pošlete svým spolužákům informační dopis a přizvěte je na oslavy! Nenechte si tuto příležitost k setkání proklouznout mezi prsty!
Jiří Kuhn

Výtvarná exkurze do Veletržního paláce v Praze

Výtvarná exkurze do Veletržního paláce v Praze

Dne 23. 4. 2014 se naše třída 6XA a společně s námi i 6XB vydaly na exkurzi do Prahy, kde jsme navštívili Veletržní palác. Učitelským doprovodem nám byly paní profesorka Haníková a paní profesorka Lašová.

Celý článek

Paříž – město umění, památek a snů?

Paříž – město umění, památek a snů?

Město rozdělené Seinou na dvě poloviny má bohatou historii. Paříž vznikla v době kamenné jako malá rybářská vesnice, v dobách Ludvíků se stala městem pověstným dobrou kuchyní a módou.  Když se řekne Paříž, každému se okamžitě vybaví Eiffelovka nebo Louvre, který je domovem Venuše Miloské i Mony Lisy nebo Paříž umělecká. Tento přívlastek si město vysloužilo díky umělecké čtvrti, kde žil například Picasso, Matisse, Léger… Ano je to Montmartre. A co se vybavuje studentům naší školy po návštěvě Paříže, se dozvíte v následujících odstavcích.

Celý článek

Ekologický kurz studentů BiS - Oldřichov v Hájích

22.04.2014
Ekologický kurz studentů BiS - Oldřichov v Hájích

V úterý 22. 4. 2014 vyrazilo 20 studentů biologického semináře septim a 3.A na „zkrácený“ pobytový kurz ekologické výchovy do Oldřichova v Hájích.

Krásná příroda a moderní zázemí vlastního centra Střevlík, to vše dalo možnost užít si programu naplno.

Celý článek

Výsledky přijímacího řízení do osmiletého studia

V souladu se zákonem 561/2004 Sb. zveřejňuje ředitel Gymnázia Nymburk seznam přijatých uchazečů do osmiletého oboru pro školní rok 2014/2015. Od pátku 25/4 je možné do kanceláře odevzdávat zápisové lístky a vyplněné návratky s volbou cizího jazyka a estetické výchovy. Nejzazší termín pro odevzdání zápisového lístku je 12/5/2014.

Celý článek

Literární kavárna – rekapitulace

Literární kavárna – rekapitulace

Máme za sebou tři čtvrtletí, pojďme si zrekapitulovat dosud realizovanou aktivitu Literární kavárny ve francouzštině…

Celý článek

Exkurze Ostrava - Orava - Malá Fatra 4. - 6. září 2014

Chcete si prodloužit letní prázdniny?

Pojeďte s námi do Ostravy, na Oravu a do Malé Fatry ve dnech 4. - 6. září 2014. Bližší informace najdete na nástěnce v 1. patře u vchodu do vily. Přihlášky si vyzvedněte u paní profesorek Stojarové v kabinetě chemie a Hantonové v kabinetě dějepisu a odevzdejte jim je do 30. 4. 2014.

Celý článek

Výsledky přijímacího řízení - čtyřleté studium

V souladu se zákonem 561/2004 Sb. zveřejňuje ředitel Gymnázia Nymburk seznam přijatých uchazečů do čtyřletého oboru pro školní rok 2014/2015. Od středy 23/4 je možné do kanceláře odevzdávat zápisové lístky a vyplněné návratky s volbou cizího jazyka a estetické výchovy. Nejzazší termín pro odevzdání zápisového lístku je 7/5/2014.

Celý článek
<předchozí 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 ... 346 další >

Aktuální informace

11.05.2026

V pátek 15.5. se konají v učebně 29 nostrifikační zkoušky. Časový harmonogram

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Ing. František Tuláček

Ing. František Tuláček (7. 8. 1922-26. 10. 2012), pedagog, nestor českého drůbežářství a chovatelství, absolvoval v roce 1941.

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

14.04.2026

Děvčata po sedmi letech vybojovala vítězství a postup do krajského kola. Kluci tentokrát na kraj nedosáhli.

celý článek
18.04.2026

V sobotu  11.4. se třídy 3TA, 3TB a dva studenti sekundy vydali na dobrodružnou cestu do Anglie. Za milého doprovodu p. Králové, Hubáčkové, p. Otradovského a paní průvodkyně Dáši jsme společně překonali Lamanšský průliv. Na trajektu jsme si za nepříznivých větrných podmínek užili východ slunce s křídovými útesy. Okolo deváté hodiny ranní nás přivítala slunečná Cambridge. Naše uťapané nožičky uspokojily loďky, jež nás po řece Cam provezly rozkvetlým univerzitním městem. Nejvíce času jsme strávili v King´s college a její katedrále. Večer nás naše hvězdná čtveřice a skvělí řidiči dovezli k našim hostitelským rodinám, kde jsme strávili další 4 noci.

Ráno jsme se po snídani vydali na místa srazu, odkud jsme autobusem jeli do školy. Ve škole jsme měli 3 hodinovou výuku angličtiny a pak následoval výlet do města Ely. Tam jsme navštívili krásnou čajovnu, kde jsme ochutnali černý čaj s mlékem a místní sladký zákusek s krémem a džemem. Poté jsme se vydali procházkou po městě zpět k autobusu a jeli do leteckého muzea Duxford. Na místě na nás čekal milý průvodce, který nás celým areálem provedl a zodpověděl všechny naše otázky týkající se historie letadel. Po ukončení prohlídky jsme si mohli v obchůdku zakoupit suvenýry. Poté jsme se vydali zpět k našim hostitelským rodinám.

V úterý ráno  jsme po snídani opět vyrazili do školy, kde jsme měli 3h výuky a poté jsme si mohli koupit oběd v Eatery (kantýna). Ve 12:30 jsme vyrazili do Sandringhamu, kde jsme si prošli královské místnosti, podívali se do starých stájí, navštívili místní kostel a paní průvodkyně nás také provedla zámeckými zahradami. Sandringham je venkovské královské sídlo, které se nachází na východní straně Anglie. Vystavěný roku 1865. Královská rodina sem jezdí trávit Vánoce 24. prosince. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí, například: první král, který vlastnil zámek byl Edward VII., kořeny královské rodiny sahají do Německa a také že královna Alžběta II. vlastnila závodní koně a za svůj život chovala více než 30 psů plemena Corgi. Po dokončení prohlídky jsme si mohli zakoupit suvenýry v místním obchůdku. Navečer jsme se vrátili do Cambridge ke svým hostitelským rodinám.

Ve středu jsme výuku na škole úspěšně zakončili a všichni dostali certifikáty. Poté jsme nasedli do autobusu a vyjeli směr Hunstanton beach. Po zhruba dvouhodinové cestě jsme dorazili na místo, kde se nám naskytl nádherný pohled na Severní moře. Zde byla možnost ochutnat tradiční jídlo fish and chips. Poté jsme se vydali po pobřeží směr Hunstanton cliffs, tzv. trojbarevné útesy. Tam jsme se po krátkém rozchodu a mnoha fotkách s přílivem vrátili k autobusu a zpět do hostitelských rodin na večeři.

Poslední čtvrteční ráno nás rodiny vyprovodily dříve, rozloučili jsme se a po dvouhodinové cestě jsme dorazili do Londýna. Prohlídku jsme začali na lodi po Temži, viděli jsme mj. Shard,  Tower, London Eye, Parlament a projeli jsme pod Tower Bridge a Millenium Bridge, až do samotného centra města. Zde jsme procházeli kolem známého  Big Benu, Westminsterského opatství a nemohli jsme si nechat uniknout fotky u červených telefonních budek. K vidění byly také známé památky jako Buckinghamský palác a památník žen z druhé světové války. Kolem půl třetí jsme navštívili China Town, kde jsme měli čas na oběd a nákup posledních suvenýrů. Poté nás čekala již jen cesta k autobusu, večerní Doverské útesy, trajekt a noční přejezd domů.

Celý zájezd jsme si moc užili, odnášíme si plno znalostí, zážitků a desítky kilometrů v nohách.

Studenti tercie A+B

celý článek
17.04.2026

Sportovně charitativní akce se skutečnila na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce, kde se do ní zapojili studenti a studentky maturitního ročníku.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR, nadací Konto Bariéry a spolkem Bezpečná společnost připravilo sportovně charitativní akci s názvem „Přes Bariéry s policií“.

celý článek