Úspěšný debatní turnaj v daleké Ostravě - celkové druhé místo

Úspěšný debatní turnaj v daleké Ostravě - celkové druhé místo

Tentokrát byla cílovou destinací východní výspa naší republiky - Ostrava. Po dlouhé cestě, o něco delším víkendu a dlouhé cestě zpátky se pokusil zhodnotit svůj první debatní turnaj primán Tadeáš Brablc:

O víkendu 24.-26.2. 2017 jsme se vydali s naším klubem na třetí turnaj Debatní ligy do Ostravy. Jely dva týmy po třech studentech. Tým Debatní Spam (Matěj Ballaty, Anselm Benedikt Štefan a Emma Osifová) a tým Fur Fon (Martin Novotný,Tadeáš Brablc a David Dvorský). Jelo se celkem rychle, ve většině trasy 160 km/h, výjimkou byl jediný nerekonstruovaný úsek koridoru (Choceň-Ústí nad Orlicí, 85 km/h) a mezistaniční úsek Ostrava Svinov-Ostrava hl.n. (60 km/h). Cestu trochu zkomplikovalo zpoždění vlaku, ale i tak jsme se dostali na Gymnázium Hladnov, kde se soutěž konala, jen s malým zpožděním.

Ostravské hlavní nádraží je stejně jako MHD v celkem dobrém stavu, na nádraží samozřejmě občerstvení za přijatelné ceny. Po ubytování na vysokoškolské koleji Jana Opletala se hned šlo debatovat. První kola se oběma týmům vyvedla celkem dobře, v pátek tým Fur Fon vyhrál 2:1 a Debatní spam 3:0, stejně tak i první debaty v sobotu. Na kolejích byl pouze sobotní oběd a večeře, tudíž jsme šli do blízké restaurace U Dvořáčků (poznámka editora: kde byla hlava kance na stěně) a snídaně byly podle toho, kdo si co sehnal.

Týmu Fur Fon se už vedlo hůře, zbývající debaty prohrál 0:3 a skončil na celkovém 23. místě. Týmu Debatní Spam se dařilo více a skončil na velmi dobrém 2. místě. Nejvíce se mi líbila debata na tezi: „Maturita z matematiky by měla být povinná“. Po vyhlášení už byl odjezd domů.

Celý turnaj hodnotí náš klub kladně.

autor: Tadeáš Brablc, 1PB

Výsledky turnaje jsou přístupné zde a zde.
Další informace o klubu je možné najít na našem facebooku, a to zde.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 21. 9. 1929. Státní reálné gymnázium v Nymburce navštěvoval v letech 1940 až 1948. Jisté literární sklony projevoval již na gymnáziu – vydal třídní časopis TERMIT.

 

 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.