Vím, co se stalo: Pocta paní Dagmar Lieblové
Ve středu 26. září se v Praze v Židovském muzeu, v Oddělení pro vzdělávání a kulturu, konala vernisáž žákovských prací nazvaná Vím, co se stalo: Pocta paní Dagmar Lieblové. Za naši školu byla na vernisáž pozvaná skupinka studentů z 5QA.
V únoru tohoto roku se obě kvarty zúčastnily projektu Židovského muzea organizovaného v rámci mezinárodního dne památky obětí holokaustu a přidaly se tak k cca 600 studentům z celé republiky, kteří besedovali s pamětníky a na základě besedy následně vytvářeli výtvarné práce. Naši studenti měli možnost besedovat s paní Dagmar Lieblovou, proto nás v březnu velmi zasáhla zpráva o jejím úmrtí.
Práce skupiny studentů dnes již z 5QA (Tereza Holečková, Šimon Hrouda, Lucie Krejzarová, Šárka Přibylová, Eva Sloupová a František Vlasák) inspirovaná vyprávěním paní Lieblové i informacemi o židovské kultuře byla oceněna a skupina byla pozvaná na slavnostní vernisáž oceněných prací.
Oddělení pro vzdělávání a kulturu nejprve připravilo pro studenty speciální prohlídku Staronové synagogy, Židovské synagogy a Starého židovského hřbitova. Následně proběhlo slavnostní vyhlášení oceněných, doplněné hudebním vystoupením žáků gymnázia Přírodní škola, kteří se dlouhodobě věnují šíření odkazu terezínských obětí. Všichni zúčastnění si například mohli společně zazpívat terezínskou hymnu. V průběhu vernisáže byla přítomna i Česká televize, která záznam použije pro dokumentární cyklus Babylon.
Děkujeme všem zúčastněným studentům za velice důstojnou reprezentaci školy a ještě jednou děkujeme Židovskému muzeu za možnost zúčastnit se tak důležitého projektu. Velice si toho vážíme.