doc. Ing. Alois Holub, DrSc.

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Dlouhodobě pracoval jako výzkumný pracovník a vysokoškolský pedagog. Přes deset let působil v zahraničí jako ekonom OSN. V ČR byl zaměstnán zejména na VŠE a v Ekonomickém ústavu ČSAV v Praze a v zahraničí pracoval více než deset let v Hospodářské a sociální komisi OSN pro Asii a Tichomoří v Bangkoku (Thajsko). Věnoval se zejména vývoji světové ekonomiky, ekonomickém rozvoji a vnějším ekonomickým vztahů ČR a transformujících se zemí. Napsal přes sto odborných publikací, ať již individuálně, nebo s týmem, který vede dodnes. Mnohé z nich vyšly v angličtině. Zatím poslední publikací, vydanou Institutem integrace ČR do evropské a světové ekonomiky VŠE, je týmová práce „Metamorfóza světové ekonomiky na sklonu 20. Století a její výhled“ (2002).

Aktuální informace

14.01.2025

Pro školní rok 2025-2026 hledáme nové učitele těchto aprobací:

  • matematika,
  • fyzika,
  • chemie,
  • informatika

v libovolné kombinaci, případně i jednooborově.

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

Významní absolventi

prof. MgA. Josef Krofta

prof. MgA. Josef Krofta (30. 3. 1943-18. 3. 2015), divadelní režisér, loutkoherec a vysokoškolský pedagog, držitel prestižní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství, absolvoval v roce 1960.

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

Nejčtenější

26.03.2025

Ve středu 26.3.2025 zorganizovalo naše gymnázium krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzském jazyce, tzv. olympiádu ve FRJ.

celý článek
21.03.2025

Bruno Topenčík, Kateřina Kammová, Vladislav Stefaniv, Jan Vaňáček a Lukáš Ocelák zvítězili v krajském finále šachu družstev a po roce budou obhajovat bronzové medaile z MČR.

celý článek
04.04.2025

Čtvrtá alumni beseda ve školním roce 2024/2025 se v městské knihovně Nymburk uskuteční v úterý 8. dubna 2025 od 17.30 hodin. Naším hostem bude RNDr. Václav Kašička, CSc., z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. Tématem setkání bude Kapilární elektroforéza.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.